Vysvetlíte mi lekársku správu z pohotovosti?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

dnes som bola na pohotovosti kvôli krvácaniu a boleniu podbruška.

Vysvetlíte mi prosím lekársku správu?

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo ste odfotila, môžem vyčítať, že lekár Vám diagnostikoval hroziaci potrat v 2. mesiaci tehotenstva (neviem aké ste mali problémy, ale táto diagnóza sa uvádza takmer u všetkých akútnych vyšetrení v 1. trimestri či už pre bolesti alebo špinenie).

V maternici je jeden gestačný vačok, zatiaľ tam nie je vidieť plod. Ten býva vidieť až okolo 7. - 8. týždňa tehotenstva.

Nie sú prítomné známky krvácania, ani odlučovanie gestačného vačku.

Odporúčaný je Vám kľudový režim a užívanie progesterónu, ktorý napomáha udržať graviditu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com