15 mesačný syn aaaka. Ako ho to odučíme?

Zodpovedané
22. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 15 mesačného syna. Stále aaaaa-ka. Zo začiatku som si myslela, že to robí len vtedy, ked je unavený a že si takto ventiluje psychickú nepohodu.

Možno to neznie ako problém. Keď ho kočíkujeme, tak sa na neho všetci usmievajú a všade vzbudzuje pozornosť. Vraj celé sídlisko ho už kvôli tomuto pozná a všetci vravia, že je malý spevák.

Lenže začal aaaaaa-kať už hocikedy a celý deň. Už to nerobí len keď je unavený, alebo počas hry. Robí to popri papaní, popri rozprávke, pri uspávaní, pri kočíkovaní. Málokedy je ticho.

Zvykla som si na to, ale už je toho veľa celý deň. Hlava ma už z toho bolí. Najhoršie je to, že ked v noci vstane a nevie zaspať. Potom aj vyše 2 hodín pri uspávaní takto aaaka. Má dosť silný hlas.

Už len čakám, že kedy niektorá sused zazvoní a bude nám nadávať, či si neviem dieťa utíšiť.

Ako odučíme syna od tohto spevu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.
Neviem si úplne predstaviť zvuk, ktorý synček vydáva, avšak vidím, že je to pre vás asi naozaj únavné.

Nemyslím si, že by mohlo ísť o nejaký veľký problém. Skúste sa poradiť možno aj s pediatrom, či sa s takým niečím nestretol.

V zásade platí, že ak by ste ho to chceli skúsiť odnaučiť, keď začne vydávať ten zvuk, skúste ho utíšiť, možno takým klasickým ššš. Naznačiť prst cez ústa, alebo skúste začať niečo rozprávať, spievať vy.

Odsledujte kedy to nerobí a na tom stavajte. Upokojí sa pri niečom? Možno to robí z nejakého dôvodu a niečo mu to prináša. Zdá sa, že bude potrebná dávka trpezlivosti.

Osobne som sa s niečím takýmto ešte nestretla. Myslím, že by mohlo ísť o obdobie.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com