Ako osmeliť hanblivého 2-ročného synčeka?

Zodpovedané
26. sep 2022

Dobrý deň,

synček má 2 roky a 2 mesiace, je to predčasniatko. Je zdravý, ale nerozpráva. Teda povie len pár slov, rozumie všetko. Je sledovaný v rizikovej poradni.

Trápi ma jeho správanie - hanbí sa deti a aj dospelých. Keď ideme na detské ihrisko, pozerá iné deti. Teší sa. Keď sa šmyknú, tak tlieska. Ale nejde k ním bližšie.

Stále je za mnou a drží ma za zadok. Schováva sa. Ja mu hovorím, aby sa išiel hrať a nehanbil sa. On iba pozoruje deti z diaľky. Väčšinou sa takto chová v spoločnosti deti. Raz sa stalo, že pribehol k jednému dievčatku a objal ju.

Ako ho posmeliť?

V okolí nemáme nikoho v jeho veku a nestretávame sa s nikým. Len na tom ihrisku. Bývame v meste, kde väčšina ľudí rozpráva po maďarsky. Je to problém aj pre mňa. Ja nie som domáca a maďarsky neviem. Skúšala som pre nás nájsť parťákov ale neúspešne.

Doma sa rozprávame, veľa čítame si. Predtým sme chodili do farskej škôlky, kde boli deti a tam sa zapájal hral sa s deťmi pekne. No už taká škôlka nefunguje.

Ako môžem synčekovi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na podobnú tému sa už pýtali niektoré mamičky. Dúfam, že vám príspevky budú prínosom:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Prajem veľa šťastných spoločných chvíľ.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička