Ako prebieha vyšetrenie dvojročného dieťaťa u detskej psychologičky?

Zodpovedané
29. aug 2019

Dobrý deň,

máme doma predčasniatko, ktoré bude mať 2 roky. Detská neurologička nám odporučila psychologické vyšetrenie.

Ako také vyšetrenie prebieha?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Vyšetrenie takéhoto dieťatka prebieha formou rozhovoru s rodičom, z anamnézy a pozorovania.

Pri predčasniatkach sa zvykne robiť aj vyšetrenie Gesellovou vývinovou škálou. Vyšetrenie je založené na hre s konkrétnymi hračkami na základe určitých inštrukcií. Toto vyšetrenie potvrdí, alebo vyvráti zaostávanie vo vývine. Ukáže, či vývin prebieha rovnomerne.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com