Ako riešiť odmietanie jedného z rodičov po rozvode?

Zodpovedané
23. máj 2019

Dobrý deň,

s manželom sme sa rozhodli, že sa rozvedieme v kľude, bez hádok. Ako kamaráti fungujeme ďalej. Dohodli sme sa na striedavej starostlivosti. Fungovalo to asi 3 mesiace úplne v poriadku a z ničoho nič naša 5 ročná dcéra začala odmietať ku mne chodiť. Chodí s plačom, že ona sa bojí u mňa spať, nechce sa so mnou ani rozprávať, nikomu nechce povedať dôvod prečo je to zrazu tak.

Treba to riešiť psychológom, alebo jednoducho ju nechať u mňa s tým, že proste si len musí zvyknúť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi dobre, že ste s bývalým manželom v kamarátskom kontakte. Môžete teda spoločnými silami robiť všetko spolu v najlepšom záujme vašej dcérky. Rozvod je pre dieťa veľmi stresujúca udalosť. Určite tým trpí, aj keď sa vám rozvod podarilo zvládnuť pokojne.

Odporučila by som návštevu psychológa. Čím skôr sa to podchytí, tým skôr to dcérka dokáže spracovať.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com