Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

situácie keď býva v domácnosti býva viacero generácii bývajú zväčša komplikované. Prináša určité výhody, ale mnoho rizík.

Vidím, že vás mnohé trápi. Necítite sa doma dobre, máte inú predstavu o bývaní, výchove a domácom pokoji. Pre rodinu je ťažké, keď chcú tráviť čas spolu podľa svojich predstáv a nie je im to umožnené.

Správanie iných zmeniť nedokážeme. Môžeme ich skúsiť ovplyvniť, ale rozhodnutie je aj tak na nich. Čo môžeme zmeniť sme my sami a naše rozhodnutia. Môžete sa skúsiť s mamou porozprávať. Sadnúť si za jeden stôl, povedať jej váš pohľad, čo vás trápi, vašu predstavu a čo by ste potrebovali. Vyjadrite jej porozumenie, ale aj vysvetlite, prečo to chcete tak ako to chcete.
Môžete si spolu určiť pravidlá. Napíšte na papier všetci svoju predstavu a následne diskutujte. Pri tejto možnosti však buďte pripravení robiť kompromisy. Pravidlá si spíšte a potom sa na ne môžete odvolávať.
Hranice môžete nastaviť tiež. Avšak neviem si v praxi predstaviť ich dodržiavanie, ak sa mama rozhodne ich porušiť. Asi na to nebudete mať tak či tak taký dosah, ako by ste si predstavovali.
Tieto možnosti vyžadujú vôľu a spoluprácu druhej strany. Je naším želaním, aby to bolo dodržiavané, ale neovplyvníme to.

Máte tiež možnosť zvážiť vlastné bývanie. Pouvažujte s manželom, spíšte si pre a proti, a spoločne sa rozhodnite. Niekedy je ťažké odstrihnúť sa od rodičov. Tu to však viete vziať do vlastných rúk a byť zodpovedná vy.
Ste k sebe príliš prísna a verím, že v tomto prípade by pre mam existovali mnohé možnosti.

Predstavte si ideálny stav, ako by to malo vyzerať, aby ste boli ako rodina šťastní.
Je náročné sa rozhodnúť, obzvlášť vo vašej situácií. Nech už sa rozhodnete akokoľvek, dbajte najmä na dobro svojej rodiny.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com