Ako sa dá získať asistent do škôlky?

Zodpovedané
21. máj 2020

Dobrý deň,

syn je dosť impulzívny a v škôlke často deťom ubližoval. Nie je to tým, že by chcel ublížiť, ale je to spôsob ako chce na seba upozorniť. Má expresívnu dysfáziu, čiže aj keď má 4 roky, rozpráva ako keby mal 1 rok.

Navštevujeme všetkých možných odborníkov. Záver je, že potrebuje asistenta.

Ako ho môžem získať?

Škôlka financie nemá, projekty nie sú. Cítim sa naozaj zúfalo.

Je vôbec možné asistenta získať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tejto oblasti sa žiaľ veľmi nevyznám, mám málo informácií.
Pokiaľ viem, s posudkami o dieťati (od psychológa, CPPPaP atď.) so záverom, že dieťa potrebuje asistenta by ste sa mali obrátiť na vedenie školy, ktoré by mohlo prevziať iniciatívu.
Píšete však, že to u vás zrejme nie je možné.

Skúste sa tiež poinformovať na príslušnom ÚPSVARe.

Asistentov je málo, viem, že mnoho detí ho nemá a veľakrát je to prekážkou pri navštevovaní MŠ.
Rozmýšľalo ste o tom poobzerať sa aj po alternatívnych zariadeniach, špeciálnych MŠ, kde by synček dostal starostlivosť a vedenie, ktoré potrebuje?

Pri impulzivite dieťaťa odporúčam poradiť sa a pracovať aj so psychológom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com