Ako si získať priateľove deti?

Zodpovedané
2. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. S priateľom sme sa spoznali v čase našich rozvodov. Stretávali sme sa ako kamaráti s deťmi, aby sme sa postupne nevtieravo zblížili.

Obľúbili si ma, vyhľadávali moju spoločnosť, tešili sa na mňa. Pred svojou ženou ma nepriznal. Keď to zistila, deti obrátila proti mne. Jemu dala podmienku, ze ak bude so mnou, tak deti neuvidí. Deti ho ľúbia, ale mňa nechcú. Som v ich očiach zlá, zobrala som im ocka, mamke muža.

Ako si získam späť priateľove deti?

Nedokážeme vyriešiť túto situáciu. Nechcem, aby kvôli mne prišiel o deti, ale zase ja ho bez deti nechcem. Syn má 6 rokov, dcéra 12. Moja ma 8 rokov a priateľa ma rada, nič som jej nezatajila a pripravila som ju na to, že chcem byt s ním.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

rozumiem, že vás vaša situácia trápi. Rada by ste boli s priateľovými deťmi za dobre a oni vás odmietajú.

Nejaká univerzálna rada neexistuje, a ani pre vás nemám odpoveď. Možno sa cítia zranené, oklamané, možno im niekto niečo povedal, boja sa straty mamy atď.

Chce to čas, veľa sa rozprávať a trpezlivosť. Neriešiť nič nasilu, pomaly si k nim hľadať cestu.

Prajem veľa síl.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com