Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako vysvetlím manželovi, že dieťa nesmie počúvať zvady a výčitky medzi nami?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

som pred rozvodom a mám problém s manželom. Pred dieťaťom mi všetko vyčíta a háda sa.

Ako mu vysvetlím, že dieťa nesmie počúvať zvady a výčitky medzi nami?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi ťažká otázka a ja odpoveď na ňu nemám.

Veľa záleží od vášho vzťahu, komunikácie, vôle vás oboch.

Za druhého však rozhodovať ani konať nedokážeme. Spýtajte sa samej seba, čo môžete urobiť vy, aby ste toho dcéru ušetrili.

Samozrejme môžete sa s nim porozprávať keď budete sami a vysvetliť mu, že to môže mať vážne následky na život vašej dcéry. Výčitky, strach, nedôvera, ohrozenie, smútok, hnev. Toto všetko a oveľa viac sa v nej pravdepodobne odohrá a bude odohrávať aj bez toho, že by počúvala vaše hádky. S hádkami to môže spôsobiť aj nejaký traumatický zážitok. Neviem koľko má rokov a aké sú vaše hádky samozrejme. Je to individuálne.

Vysvetlite potreby dcérky, najmä potrebu bezpečia, prijatia, lásky.

Tiež môžete nehádať sa. Za to viete zobrať plnú zodpovednosť a rozhodnúť o tom. Aj keď bude chcieť ísť do hádky, povedzte s kľudom. Vidím, že máš iný názor, môžeme sa o tom porozprávať neskôr. Poprípade čokoľvek iné, ale s kľudom.

Poprípade z tej situácie môžete aj odísť. Ošetrite dcéru. Vysvetlite jej prečo sa ocko hnevá, prečo sa vy hneváte, rozprávajte sa s ňou a buďte voči nej veľmi vnímavá. Toto je pre ňu pravdepodobne veľmi náročné obdobie a ešte aj bude.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com