Ako vysvetliť partnerovi, že intímnosti pred dieťaťom nie sú vhodné?

Zodpovedané
29. nov 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie.

Môj partner ma chytá pred synom za prsia, zadok, medzi nohy. Keď to hneď stopnem, tak sa urazí. Synček bude mať tri roky a pre mňa sú tieto prejavy nepríjemné. Okrem toho pred ním máva sexuálne narážky voči mne. A zas sa len urazí, keď mu poviem, aby s tým prestal. Ja som už bezradná a nespokojná, rozmýšľam o odchode.

Ako mu vysvetliť, že intímnosti pred dieťaťom nie sú vhodné?

Ďakujem za skorú odpoveď

Dobrý deň,

rozumiem, že vám je daná situácia nepríjemná.
Skúste partnerovi vysvetliť váš postoj, prečo vám to je nepríjemné, aká je vaša predstava intímneho života. Možno pomôže dať nejaký návrh kedy ste s tým ok.

Partnerské spolužitie je o kompromise. Treba tiež mať stanovené pravidlá a hranice partnerov by mali byť rešpektované.

Dieťa si takého prejavy asi nevie vysvetliť. Ťažko povedať aká stopa mu v hlave zostáva, či to sleduje a či to môže/bude mať nejaký dopad. Ale určite cíti, že sa deje niečo nepríjemné, keďže je to nepríjemné vám.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com