Ako zvládať online výučbu, keď som v byte celé dni sama a väčšinu kamarátov ani veľmi nezaujímam?

Zodpovedané
9. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zvládania online výučby a kamarátstva.

Ako zvládať výučbu online na VŠ, keď som v byte celé dni sama a väčšinu mojich kamarátiek ani veľmi nezaujímam?

Zaujímam ich len vtedy, ak niečo odo mňa potrebujú.

Ako zvládnuť sociálnu izoláciu, v ktorej známi prehodia zopár zdvorilostnách fráz online, ale nikto sa viac nezaujíma?

Myslím, že to človeka ochromuje do takej miery, že som klesla a aj keď mám veľa aktivít, ktoré môžem robiť doma. Stále premýšľam prečo som pre druhých akoby neviditeľná, keď som nikomu neublížila.

Ďakujem

Dobrý deň,

vidím, že toto náročné obdobie má na vás veľký dopad. Cítite sa sama, že kamaráti na vás nemajú čas, že si na vás nespomenú.

Skúste porozmýšľať čo by ste potrebovali, aby ste sa cítili lepšie a či existuje niečo, čo pre to viete spraviť vy sama.

Skúste vy sama osloviť nejakých ľudí, možno aj nových. Nájdite si nejakú aktivitu, pri ktorej sa cítite dobre a ktorú môžete robiť mimo bytu. Byť stále zavretý vnútri môže mať za následok pocity ako opisujete. Môžete skúsiť aspoň prechádzku, šport, čítať si vonku, čokoľvek čo by vám urobilo radosť a pri čom by ste prišli na iné myšlienky.

Rozumiem, že je to pre vás ťažké. Potrebuje cítiť, že sa o vás niekto zaujíma, že vás má rád, že sa na niekoho dokážete spoľahnúť. Aké pocity vo vás vyvoláva keď sa vám neozývajú? Prečo si myslíte, že sa takto cítite?
Bolo by to určite na dlhší rozhovor.

Sama píšete, že vás to veľmi ochromuje, cítite krivdu, zdá sa mi, že nad tým veľmi premýšľate. Myslím, že rozhovor s odborníkom by vám pomohol. Nie ste sama, ktorá v tomto období zažíva podobné pocity.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com