Manžel ma sklamal a komunikoval s kolegyňou. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
25. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Manžela minulý rok povýšili a dostal pod seba team (5 chlapov a 2 ženy). A práve tu začali problémy.Jedna z tých žien začala o neho prejavovať záujem. Stále mu vyvolávala, písala sms, email. On tvrdil, že je to čisto pracovné, no ja som začala mať zlý pocit. Viackrát ma oklamal, že s ňou nie je a bol. Raz mi zdvihol mobil, nevedel o tom a počula som ako jej rozpráva o našej rodine, deťoch. Keď som mu to doma povedala, tvrdil, že sedel na obede s chlapom. Stále mi tvrdil, že s ňou zle vychádza, že sa s ňou len háda, že aj ona s ním. Ale chodili mu od nej sms so smajlíkmi.

Až raz dala od septembra výpoveď.Tvrdil mi, že s ňou vôbec nie je v kontakte, lebo odišla v zlom. Verila som mu a dnes som v jeho PC od nej našla email, kde mu písala, že ho bude chodiť pozerať do kancelárie, že má pre neho aj naše dievčatá niečo prichystané. Poslala to v októbri.

On mi tvrdil, že za ním po skončení nikdy nebola, ani mu už nič iné napísala. Neviem si to overiť, lebo môj muž má prácu pohyblivú, čiže niekedy sedí v kancelárii, niekedy cestuje do regiónu.

Vyplýva mi z toho ale, že asi absolútne nemali zlý vzťah, keď mu toto napísala a celý čas ma len vo všetkom klamal. Nechce nič priznať, nadáva mi, že mu neverím. Vraj on mi vždy povedal pravdu, no ja cítim niečo zlé.Tvrdí, že aj na tom poslednom emaily nebolo nič zlé,l en ja to zveličujem.

Aký je váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nedovolím si hodnotiť situáciu, nechcem sa stavať do roly, ktorá mi neprináleží.

Čo však čítam z vašej správy je to, že sa cítite zranená a ukrivdená. Rozhodne treba komunikovať manželovi ako vnímate situáciu vy, ako sa v nej cítite a čo by vám pomohlo, čo by ste potrebovali. Bez výčitiek, kriku, osočovania.
Komunikujte vec z vášho pohľadu.

Kľúčová je partnerská, vnímavá a rešpektujúca komunikácia, ku ktorej sa však v určitom štádiu sporu dá navrátiť len ťažko. Cyklíte sa dokola, neviete vyriešiť tú jednu vec.
Skúste byť otvorení kompromisom, porozmýšľajte kde vidíte váš vzťah o pár rokov a čo by ste mohli spraviť pre to, aby to tak bolo. Konkrétne vy, a ak bude partner ochotný, skúste premýšľať spolu. Môžete si to aj spísať.
Môžete skúsiť urobiť čiaru za tým všetkým, je to na vás.

Neprináleží mi hodnotiť či manžel klame alebo nie, avšak cítim, že táto situácia naštrbila vo vašom vzťahu dôveru a kým ju nenavrátite späť, zrejme sa vám bude fungovať spolu ťažko.
Odporúčala by som vám pracovať na tom, ideálne formou párového poradenstva.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com