Manžel nemá záujem o sex

Zodpovedané
11. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mám 40 rokov, manžel má 50. Žijeme spolu 15 rokov. Manžel odmieta so mnou spávať. Minulý rok to bolo raz, tento rok štyrikrát.

Takto to ide zhruba tri roky, a to od narodenia dieťaťa. Muž všetok svoj voľný čas trávi s dcérou, ja som len akási pomocnica v domácnosti. Náš jediný fyzický kontakt je letma pusa pred jeho odchodom do práce.

Pozerá sa na mňa ako na sesternicu. Momentálne sme sex nemali 5 mesiacov. Bývam nahnevaná, podráždená, každý večer kvôli tomu plačem. Manžel to vie. Napriek tomu nereaguje. Zdravotný problém nemá žiadny.

Myslím si, že milenku nemá. Na moje návrhy a sťažnosti nič nepovie, alebo dáva milión výhovoriek. Najčastejšia je tá, že je tu dieťa. V noci mala spí vo svojej izbe 9 hodin, cez deň 3 hodiny.

Začínam ho za to nenávidieť, som nešťastná. Každý deň myslím na rozvod. Keby som mala kde odísť, tak už som dávno preč. Som v takom štádiu, že keby sa našiel vhodný kandidát, podviedla by som ho. Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

základom riešenia väčšiny problémov je komunikácia. Skúste mu odkomunikovať čo vás trápi, ako sa pri tom cítite, čo by ste si želali. Spýtať sa ho, ako by si to predstavoval on a skúste hľadať kompromis.

Môžete skúsiť niekam odísť ako pár, bez dcérky (ak to je možné), skúsiť nájsť to, čo ste mali na začiatku, keď sme boli sami. Alebo ísť aspoň na rande.

Vidím, že už ste rezignovaná a neviete ako ďalej. Cestou môže byť skúsiť aj párové poradenstvo. Ak partner odmietne, môžete ísť aj sama. Aspoň si zodpoviete otázky, ktoré máte.

Prajem veľa síl.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com