Myslím na iného muža. Mám mu napísať?

Zodpovedané
27. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som vydatá a s manželom máme dve deti. Pred 7 rokmi, keď sme deti ešte nemali, tak sme prechádzali krízou.

Cítila som sa neistá a sama, tak som si na sociálnej sieti vytvorila účet s vymysleným menom a rozposlala žiadosti všetkým manželovým známym. Ženám a aj chlapom a dokonca aj jemu, aby som zistila, či nejako zareaguje.

Zareagoval manželov kamarát, ktorý je celkom pohľadný a začali sme si písať. Po pár dňoch som mu napísala, že som vydatá, že ma možno pozná a že aj manžela pozná. Neprezradila som sa.

Písali sme si spolu dlho a vravel, že je to nenormálne ale niečo cíti, aj keď ma nepozná. A ak som nešťastná, tak musím s tým niečo urobiť. Že keď príde domov (žil v zahraničí), tak sa určite stretneme.

No po pár dňoch som mu poslala fotku, kto naozaj som a napísal, že si to aj myslel. Vravel, že sa nehnevá a je prekvapený, že som to ja. Vraj sa mu aj páčim a budeme si písať, nejako to vyriešime.

Na ďalší deň napísal, že sa nikdy necítil tak strašne zle, že plakal a že to proste musíme ukončiť, lebo môjho manžela si váži a nikdy by so mnou nemohol byt kvôli nemu. Proste toto on neurobí, lebo by sa mu nemohol pozrieť do očí.

Nechcela som manžela podvádzať a on to vedel. Stále som trvala na tom, že najprv by som si vyriešila manželstvo (rozvod alebo neviem čo) a až tak by som si začala s niekym iným.

Dotyčný o tom nepochyboval, len proste to musel ukončiť kvôli sebe, aby nezradil. S veľkou ranou na srdci sme to teda ukončili, aj keď ja som nechcela. Prešlo už toľko rokov a stále na neho myslím. Ma priateľku, viem že je šťastný a ja tiež. Mám s manželom rodinu, je nám super.

Ale stále musím myslieť na dotyčného a často sa mi s ním sníva. Mám strašné nutkanie napísať mu. Strašne sa mi páčil a aj sa mi páči. Určite by som si s ním vedela predstaviť život. Ale mám svoju rodinu a s manželom chcem takto zostárnuť a strať sa o deti.

Len mám akoby nutkanie mu napísať, že mu za to, čo pred rokmi urobil ďakujem. Že mu ďakujem za to, že to takto ukončil a že som možno vďaka nemu šťastná a chcem mu popriať šťastie.

Mám to urobiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odpovedať na ňu však zrejme budete musieť nájsť sama.

Len vy sama viete ako to máte, aké pocity ste k mužovi z minulosti prechovávali, alebo prechovávate. Prešli ste si tým vy, nikto iný. Rozhodnutie je teda na vás.
Na jednej strane zrejme pocit, že za tým všetkým chcete urobiť bodku, ukončiť to, poďakovať sa mu, že mu potrebujete napísať pre pokoj duśe. Že chcete byť s manželom.
Na druhej strane píšete, že sa vám stále páči a že niekde v myšlienkach si s ním viete predstaviť život.

Javí sa mi to ako relatívne tenký ľad a premýšľam, či by vás to len nevrátilo do minulosti a opäť vo vás nevzbudilo neistotu. Potom by ste naplno nežili ani v jednom vzťahu a zároveň v oboch. A možno naozaj by vás to ukľudnilo a pomohlo vám to celú vec uzavrieť. Preto vravím, že toto je niečo na čo by ste mali prísť sama.

Porozmýšľajte ako sa v tejto situácii cítite, ako veľmi vás ovplyvňuje a čo by ste potrebovali, aby vás to toľko nezamestnávalo. Zvážte pre a proti oboch krokov, skúste si spraviť jasno vo svojich pocitoch. Zhodnoťte či máte nad situáciou kontrolu, keby ste sa rozhodli tak, aj tak.
Porozmýšľajte kde sa vidíte o pár rokov, s kým, čo vás robí šťastnou.

Ak si nie ste istá ako ďalej, veľa nad tým premýšľate, ovláda vás to, preháňajú sa vám hlavou rôzne obrazy a scenáre, poraďte sa aj s odborníkom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com