Neviem sa zmieriť s rozvodom rodičov

Zodpovedané
4. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som dospelá, mám 7 ročného synčeka a manžela.

Moji rodičia sa rozvádzájú a ja to neviem spracovať. Vždy, keď si na to spomeniem, tak plačem. Cítim obrovskú ľútosť k rodičom. Neviem si predstaviť, že budú žiť každý sám, obaja opustení.

Na druhej strane som nešťastná z toho, že strácam útočisko. Nežijem s nimi už 10 rokov, ale stále pokladám ich byt za domov.

Ako to mám povedať synčekovi?
Mám sa obrátiť na psychológa, alebo to postupom času spracujem sama?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozvod rodičov je náročný v každom veku. Ovplyvní to rodinu.
Rozumiem, že to znášate ťažko a vynorilo sa u vás mnoho otázok.

Synovi by bolo dobré citlivo to vysvetliť. Poznáte ho najlepšie a verím, že nájdete správne slová. Babka s dedkom sa rozhodli, že chce každý bývať inde, že im tak bude lepšie. Napríklad. Ak sa bude pýtať, vysvetliť viac, inak. Ak nie, potom ho detailnejšími informáciami netreba zaťažovať.

Vám by som odporúčala skúsiť sa porozprávať so psychológom/ psychologičkou. Ublížiť to nemôže a sama píšete, že spracovať vám túto skutočnosť ide ťažšie. Stretnutie so psychológom vám môže pomôcť nájsť spôsob ako sa s tým vyrovnať ľahšie a vždy je lepšie spracovať vec skôr, ako riskovať, že sa na ňu nabalí niečo ďalšie.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com