Ako sa zmieriť s rozvodom ?

bubblegum7
10. jún 2018

ahojte chcela by som sa trosku vyrozpravat ale aj poradit skor po psychickej stranke aj ked nepohrdnem ziadnymi inymi radami. Uz zacal treti mesiac ked zijeme s manzelom oddelene. Mam par dni pred porodom ostala som sama aj na nasu 4rocnu dcerku vsetko platenie ostalo na mna on nespolupracuje ohladom deti sa nevieme dohodnut financne mi neprispieva na malu ignoruje ma nedviha telefon ... prostee tolko vybavovania a nie je s nim o nicom rec. Urobil si novy facebook kde si mna samozrejme nepridal dokonca blokol a na ten stary z ktoreho sme v kontakte sa prihlasi raz za tyzden a napise jednu nesuvislu vetu. O deti sa nezaujima citim ze uz ma nelubi aj ked sme vacsie problemy nemali. Odisiel do zahranicia za pracou ja som ostala doma a uveril reciam svojej rodiny aka som zla zena zla matka ze chodim po nociach von pritom som tehotna so 4rocnou dcerkou a bez vodicaku. Nikdy som nepila ani nepijem nie som discotekovy typ a aj tak vsetkemu veri :( skusala som to zachranit povedal ze mi nevie nic odpustit ze nevie pri mne byt pritom odvtedy za mnou parkrat bol a bolo vsetko ok. Akonahle je s rodicmi huckaju ho proti mne a on sa necha. Babatko nechce vraj niee je jeho. Udajne niekoho ma comu moc neverim on nikdy nebol z tych typov ale je zatvrdnuty aa neda sa s nim pohnut v nicom. Lubim ho napriek vsetkemu neda sa zo dna na den prestat milovat cloveka. Ako sa s tym zmierit ? Chce sa dat vraj rozviest ale papiere zatial nepodava. Neviem si predstavit svoje deti v neuplnej rodine a seba ze viac nebudem mat pri sebe cloveka ktoremu verim a mozem sa mu plne otvorit. Ten pocit samoty je strasny zabija ma. Prejde to? Po akom case? alebo vzdy to bude takto? :(

lus83
10. jún 2018

@bubblegum7 ahoj. Nemas to jednoduché, ale verim, ze to zvladnes. Vies, ja si skor myslim, ze jednak si od teba odvykol, kedze pracuje v zahranici a zrejme si tam nejaku chuderu nasiel. Tak vsetko mozne si vymysla, len aby sa ospravedlnil sam pred sebou. Nechce si priznat, ze je uboziak, tak vsetko zvaluje na teba. Neboj, bude dobre. Viem, o com hovorim. Ver mi.

zooeynka
10. jún 2018

...ak ho ani jeho 4 rocna dcera nezaujima tak je to pekny chrapun a bulo. Osklbat o prachy na vyzivnom a najst si seriozneho muza. Neverim ze by ho rodina presvedcila ze si zla zena, proste keby ta miloval choval by sa inak. Na 100percent je zamilovany do inej. Toto psychicke deptanie nenavidim....

sissy27
10. jún 2018

@bubblegum7 zajtra ráno by som naklusala k právnikovi a riešila výživné počas trvania manželstva na teba (máš nárok, keďže aktuálne nie si v stave pracovať) aj na staršiu dcéru. Môže sa plieskať o zem koľko chce že druhé dieťa nie je jeho, ste manželia, takže automaticky bude zapísaný do rodného listu či sa mu to páči alebo nie a z toho mu samozrejme vyplýva vyživovacia povinnosť aj voči druhému dieťaťu. Ak má pocit, že je to inak, nech sa páči, môže si podať na súd návrh na zapretie otcovstva, súd nariadi testy, výsledok je tebe už jasný...
Že odišiel a nemiluje ťa je jedna vec, ale zodpovednosti sa tak ľahko nezbaví. Chápem, že to bolí, ale rieš praktické veci, neuľahčuj mu to.
A porozmýšľaj, či potrebuješ k životu chrapúňa, ktorý sa nechá ovplyvňovať bohviekým a odmieta niesť zodpovednosť za manželstvo. A to, že tam nie je nejaká druhá, to by som si v tvojom prípade taká istá nebola...

ebi88
10. jún 2018

Ked ta nelubi tak za cim smutit, uz by ti nikdy nebol oporou. Zivot je kruty, mnohi to vedia, vyzivne rozvod to sa poriesi pravne, to sa neboj, zvysok bude ok, vylieci lekar cas.

mirro
10. jún 2018

@bubblegum7 manžel ti povie,že dieťa,ktoré čakáš,nie je jeho? No to si vydatá za pekné hovädo. Porieš výživné, na seba aj obe deti a fujááázd od neho. Niekde na teba čaká chlap,ktorý si ťa bude vážiť a ľúbiť ťa.

janulka2811
10. jún 2018

No to je dobrý chudák ten tvoj manžel,malicku dcérku má a ďalšie čaká a vykaslal sa na svoju rodinu???Takému chudakovi jedine tak dobre zavarit na súde aj ked sa ty rozvádzať nechceš,nic ine ti nezostane.Z materskej byvanie a stravu určite neutiahnes ...

janinah
10. jún 2018

Nie je to o tom,čo narozprávala rodina,on ťa predsa pozná roky a vie ,aká si...on má inú,bohužiaľ je to tak.Neobviňuj seba,skôr ber rozum do hrsti a "vytrieskaj" pre deti a seba čo sa dá,myslím finančne a s pomocou právnika.A že ho ľúbiš? ľúbiš niekoho,kto robí toto? nie,ty ľúbiš pocit úplnej a dokonalej rodiny,ale nevyšlo to,život ide ďalej,čas veľa zahojí a bude lepšie,ver tomu.Kde je napísané,že už nikdy nestretneš niekoho ,kto bude stáť za to?

jeltica
10. jún 2018

Tak co sa tyka tych peniazkov tak mas narok na vyzivne to by si si mala vybavit a na ostatne treba len cas, jednoducho by si si mala sama uvedomit ci potrebujes v zivote clovek, ktory s k vam takto zachoval a ste mu lahojstany

ukulela
10. jún 2018

nemusis ziadat o rozvod. ale na tvojom mieste by som ziadala o vyzivne na seba aj na dieta a po porode aj na to dalsie. dokladuj si pre istotu uz teraz vsetky vydavky ... je to kreten. ako som pisala, rozvadzat sa nemusis, ale ja by som uz ziadost asi mala napisanu ... debo.

tova
11. jún 2018

Tak to je dobry idiot ze necha techotnu zenu par dni pred porodom. Vies co? Ci uveril rodicom alebo mainu priatelku ja by som mu to velmi tazko odpustila ak by sa ON chcel raz udobrovat a prisiel za mnou. Ti tereaz nerozmyslaj o nom, ci sa vrati, ci nie, ci ma frajerky atd. proste je von z obrazka. Deti nebudu prve ani posledne ktore nebudu vyrastat v uplnej bio rodine. Deti otca budu mat a uz je len na vas aby ste im cim najmenej limitovali ci mozu travit cas o teba alebo otca, proste aj vy budete rozvedeni deti sa budu citit v pohode ked budu vediet ze obaja rodicia ich maju radi. Poznam rodiny co spolu s detimi oslavuju s ex oslavy, vylety, ziadna romantika. Poroznyslaj hlave ako budes mat s financiami, byvanim. Tiez poznam svokry ktore synov nalakali na rozvod, ani jeden z tych synov neni spokojny po rokoch. Su proste take svokry aj muzi. Oni si to po rokoch aj uvedomili ale uz bolo neskoro. Teraz je to sok pre teba ale toto je naozaj hnus ze necha tehotnu zenu a s dietatom. O par rokov to uvidis inac ako teraz.

kratulka
11. jún 2018

Tiez som za..ries najskôr praktické veci..budes potrebovat kazde euro - cize vyzivne atd...
A uprimne ... hlada sposoby ako hodit na teba vsetko a on je chudacik... nie som za rozvody... ale je to chrapun...
Pravdepodobne je mu bez vas lepsie a to je jeho pohodlnost a nezodpovednost.
Cize ries co treba praktické a potom ries city a jeho ego...ak by som to vôbec riešila....samostatný fb hovori za seba ..taji nieco

kratulka
11. jún 2018

A určite by som.sa mu neprosila ani neponizovala...ked si je schopny o tebe take myslieť...ked mas ciste svedomie nemas co vysvetľovať...

laska201
11. jún 2018

Veru tak a cim skor vyzivne tym lepsie na rodicaku dostanes 200eur to je tak max na stravu.treba to riesit on to riesit nebude on ma dost penazi nemusi nic riesit jemu je super preto to ries hned cim skor aby chlapec nezabudol ze ma za chvilu 2 zavesky.joj taky blb.

zuzanapjat
11. jún 2018

Časom keď si na to spomenieš... na tieto mesiace a dni pred pôrodom a na to, ako sa zachoval on..... necitlivo, hrubo .... tak budeš cítiť len extrémny odpor a nikdy mu to neodpustíš. Toto sú veci, ktoré sa neodpúšťajú. Raz platí, kto chce - hľadá spôsob a kto nechce - hľadá dôvod. On si dôvody hľadá, aby sa vám mohol na hlavu vykašľať ... Na 4 ročné dieťa serie, nenarodenému už teraz ubližuje, keďže ti spôsobuje citovú bolesť. Všetko to raz prejde... prebolí ... nechuť a odpor ostane tomu ver. A bude to tak pre teba lepšie. Sústreď sa na deti a vybojuj im maximum. Každému sa všetko vráti, ty sa ešte budeš mať dobre a on bude potrestaný osudom.

meredith83
11. jún 2018

Ci ta lubi alebo nie je jeho volba ale to aby platil na deti je jeho povinnost... Takze pravnika a nech pekne plati. Aj na jedno dieta aj na druhe. Chapem ze mas svoju hrdost ale hrdost bokom. Peniaze budes potrebovat na ich vychovu.

ebi88
11. jún 2018

@meredith83 ved to nie je o hrdosti, neplati jej ale detom, tie su jeho, je to jeho riadna objektivna povinnost, nie volba matky, ci pytat ci nie, lebo hrdost.

ukulela
11. jún 2018

@bubblegum7 a este - ak mas pristup, tak si kopci doklady o jeho prijme, resp stave na ucte, nech mas dokaz, kolko zaraba, alebo vypisy z uctu, ale ma vydavky atd - aby nehral chudacika, ze on ma malo a nemoze ti nic dat ....

meredith83
11. jún 2018

@ebi88 vela zien si mysli ze to zvladne financne samo. A bohuzial tak to nie je. On este aj tvrdi ze to druhe nie je jeho. Ja som mala taku znamu a co si ona vytrpela dokial dostala len velmi malo si clovek nevie predstavit... Ale je treba bojovat. Moja mama bola na rovnakom mieste a moj otec na mna neplatil a bolo to hrozne tazke a to bolo cez komunizmus... Inak ja som uviedla na zaciatku prispevku ze to je jeho povinnost nie jeho volba ci chce a ci nie,...

meredith83
11. jún 2018

@bubblegum7 Co sa tyka tvojich pocitov. Nie si sama zlato. Mas dcerku a druhe na ceste. Takze sama nie si mas ich. Tvoja rodina uz nie je uplna a poviem ti z vlastnej skusenosti radsej nemat ziadneho otca ako zleho. A tento vagabund kedze nema zaujem o starsiu dceru otec roka urcite nevyhra. Teda tvoje deti su prioritou. Neviem ci mas podporu od svojej rodiny, dufam ze ano. Neboj sa urcite vsetko zvladnes. Len sa o seba staraj hlavne po psychickej stranke. Ked budes mat pocit ze to je prilis chod za psychologom / psychiatrom. teraz citis vsetko silnejsie kedze si tehotna ale bude to lahsie. Lasku si znova najdes. Inak hamba tym jeho rodicom. Predpokladam ze velmi nemaju zaujem o vnucku...

ebi88
11. jún 2018

@meredith83 ano ved ja sa nehadam. Len podotykam ze to nie je hanba.

olive777
11. jún 2018

@bubblegum7 Všetko je dokázateľné, aj to či jeho deti sú jeho...a na všetko existuje zákon, takže ...treba sa poradiť s niekym o výživnom a jeho vymáhaní, a to že len tak sa rozhodne, že si odíde von robiť a zrazu už nechce byť s tebou a s deťmi, lebo rodina nahučala, to sú len jeho výhovorky...chce sa jednoducho zbaviť zodpovednosti, lebo on si začal žiť nový život..o to tu ide...ale neboj sa, len tak mu to neprejde a hlavne si vymáhaj čo ti od neho patrí, teraz musíš byť silná pre svoje deti a časom sa všetko vyrieši. Ver si, zvládneš to. Nenahováraj si, že nevieš byť bez neho...vieš..si silnejšia než si myslíš...😉

zuzanapjat
11. jún 2018

Ak by ale bola pravda, že to majú na svedomí svokrovci - alebo aj svokrovci, je možné sa brániť podaním trestného oznámenia za ohováranie. Tvrdiť o tebe, že si podvádzala manžela a dieťa čakáš s niekym iným znižuje tvoju spoločenskú hodnotu, ľudskú dôstojnosť, je to podľa mňa aj urážka na cti a v konečnom dôsledku ti to spôsobuje psychickú bolesť ... vzhľadom k tomu, že si tehotná to ohrozuje tvoje zdravie i zdravie dieťaťa (napr. vysoký tlak). Na tvojom mieste to zvážim čo najskôr a konám. Tým, že čoskoro rodíš... je smutné že tehotné ženy nie sú považované za chránené osoby, ako deti a starí ľudia. Tehotná žena musí riešiť v hlave toľko vecí a je citlivou bytosťou. Ja sama na sebe vidím, keď sa rozčúlim, ako mi hneď príde zle - tlak, búšenie srdca, tŕpnutie brucha.... Vzor podania trestného oznámenia máš na nete. Tak to zváž. Aspoň by si zistila pravdu, pretože manžel by bol predvolaný tiež..... a musel by sa vyjadriť.

viera
11. jún 2018

@sissy27
Uuuplne SUPROVO si to napisala👍

peter2404
11. jún 2018

@zuzanapjat
Co tym chces dosiahnut ?

lus83
11. jún 2018

@zuzanapjat no uz jej nic nechyba k šťastiu len sa este sudit so svokrovcami. Nema dost problemov ze? Na svokrovcov sa vybodni. Psychlogovia su tiez velmi drahi. Jedine chod za takym, ktoreho plati zdravotka. Nech ti pomoze tvoja rodina. Maj pri sebe priatelky, ktore ti pomozu, podporia. Drz sa!

kratulka
11. jún 2018

Tak tsk..pories co musis..zbytočne nevyrábaj problemy...pomsta pride sama...patri inému...

zuzanapjat
11. jún 2018

@peter2404 je to jedna z možností ako sa brániť. Ohováranie ktoré človeku zničí manželstvo, oberá ho o dôstojnosť, psychické zdravie a navyše sa týka i dieťaťa nie je sranda. Ľudia sa nevládzu brániť..... a tí ktorí sa neštítia ničoho to prosto a jednoducho využívajú. A tak som chcela, aby vedela, že aj táto možnosť obrany tu je. Ak aj nepôjde teraz riešiť toto..... možno sa tieto reči budú tak stupňovať, že bude musieť zasiahnuť... a možno sa budú stupňovať práve kým nezasiahne. Nie každý je schopný sa brániť. Ja osobne by som takéto reči okamžite riešila už pred tými troma mesiacmi keď sa manžel na základe údajne tohto ohovárania zbalil.... Každopádne ja ju nenútim aby takto konala...... len som chcela aby vedela, že aj toto je možnosť ako brániť svoju dôstojnosť.

peter2404
11. jún 2018

@zuzanapjat
obavam sa ze si uplne mimo. ona nepotrebuje branit svoju dostojnost ale obnovit rodinu, presvedcit manzela aby sa vratil a jej doveroval. takyto skutok by doveru nacisto podkopal..
treba sa pozerat na ciel a tomu prisposobit strategiu..

osobne mi to chyba pohlad druhej strany, chlap sa len tak bez dokazov nezbali a neodide, moze byt akokolvek naviazany na matku..

zuzanapjat
11. jún 2018

@peter2404 toto ja chápem... ona dúfa a trpí. Chápem ju. No ak to takto pôjde ďalej, že tá jeho dôvera sa neobnoví a ona ešte aj po pôrode dieťatka bude musieť čeliť rečiam, ako dieťa nie je jeho (možno riešiť DNA testy) atď. a navyše bude naďalej atakovaná, ponižovaná takým hrubým spôsobom... je tu aj táto možnosť. Ona je však v situácii, že kým dúfa, že on sa vráti nebude podľa mňa riešiť ani výživné.... bude len čakať a trpieť. Kým neochladne a nepostaví sa na nohy. Nie som typ, ktorý by sa rád súdil, ale stalo sa mi že mi takto sused ničil ohováraním zdravie, týkalo sa to aj mojich detí, ktorým to mohlo vážne poškodiť vzťahy medzi rovesníkmi a skončilo to až keď som podala trestné oznámenie. Síce som ho nedotiahla dokonca a stiahla ho, ale pre suseda to bol signál, že má dať pokoj - a dá pokoj. Toľkokrát v živote sa stane že agresor, alebo rovno hajzel ničí druhému život až kým sa ten druhý nejako aktívne nebráni a nedá najavo, že si to proste nenechá.

bmuller
11. jún 2018

@peter2404 bez dokazov coho? ze nechodila po diskotekach a ze druhe dieta je jeho? no ved sup sup test otcovstva - nech sa strapni sam 😝