Spravila som chybu, keď som povedala manželovi o predaji pozemku?

Zodpovedané
31. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom našej situácie. Manželov brat predal rodinný pozemok a zatajil to pred bratom, teda mojim mužom aj svokrou. Ja som nato prišla náhodou na nete z inzerátu o predaji. Povedala som to manželovi, ten sa nahneval na brata a spýtal sa ho emailom, keďže býva ďaleko od nás v inom meste, prečo mu nedal podiel z predaja.

Ten mu odpísal, že sa rozhodol sám bez nás nechať si podiel z predaja ako vyplatenie podielu z domu, v ktorom bývame so svokrou. Dom je svokrin a je stále na ňu napísaný.

A že nám má stačiť email ako dôkaz jeho slova, že si potom po dedičstve po svokre už nebude nárokovať na podiel z polovice domu. Ešte teda navrhol, aby môj manžel a svokra išli k notárovi a dom sa napísal na nás. To svokra odmieta teraz riešiť kým žije. Brat manžela mal urobiť to, že mal ísť k notárovi on a napísať 2 vety, že v prípade dedičstva po matke, čo sa týka polky domu si už nebude nárokovať na vyplatenie z tejto polky domu. On to však nechce urobiť. Že slovo a email máme ako dôkaz.

Manžel mi povedal, že som mu nemala hovoriť o predaji, lebo kvôli mne vznikla hádka.

Urobila som chybu ja?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Odpoveď na ňu vám však nedám.
Predpokladám, že keď ste sa rozhodli povedať manželovi čo ste zistili, chceli ste s ním jednať úprimne a konali ste najlepšie ako ste v tej chvíli vedeli a cítili.

Otázka skôr je, prečo si tým zrazu nie ste istá, prečo o sebe pochybujete. Zrejme vás mrzí, že ste sa s mužom pohádali a máte strach. Potrebovali by ste nejaké uistenie, že je všetko v poriadku, že ste spravili dobre.
Porozmýšľajte, prečo sa zrazu necítite isto, aká emócia za tým je a čo by ste potrebovali.

Rozumiem aj reakcii manžela, že ho to zaskočilo. Avšak za jeho hnevom na vás sa zrejme skrýva tiež niečo úplne iné.

Porozprávajte sa s manželom. Stojte pri sebe. Nie vy, ale to čo sa stalo bolo spúšťačom hádky.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com