10 dní mi meškal menzes, potom som ho dostala. Môžem byť tehotná?

Zodpovedané
18. máj 2020

Dobrý deň,

menzes mi meškal 10 dní. Dva dni predtým som si robila test, na ktorom bola druhá čiarka slabšia.

Na 13. deň som dostala menštruáciu. Nekrvácam riadne, ale mám ju.

Môžem byť i napriek tomu tehotná?

Mám bolesť v krížoch a aj v podbrušku, bolia ma aj prsia. Stále som unavená a mám nechuť do jedla.

Ďakujem

Dobrý deň,

niektoré ženy mávajú menštruáciu aj v prvých mesiacoch tehotenstva. Zvyčajne býva slabšia.
Ostatne príznaky, ktoré popisujete ukazujú na tehotenstvo.

Skúste počkať, aspoň týždeň po skončení menštruácie. Ak budú príznaky aj naďalej, spravte si test. Ak vyjde pozitívny, kontaktujte gynekológa kvôli potvrdeniu tehotenstva.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea