Existujú homeopatika na zmäknutie čípku, aby som sa vyhla ďalšiemu vyvolávaniu?

Zodpovedané
19. mar 2019

Dobrý deň,

som druhorodička v 39+1 a pri včerajšej poradni mi doktor povedal, že dole vôbec nevyzerám, že idem budúci týždeň rodiť. Túto vetu som počula aj pri prvom, kedy som prenášala 10 dní. Nakoniec mi dali gél na zmäknutie čípka, ktorý mi okamžite spustil kontrakcie do 3 minút.

Keďže som sa neotvárala, nechali ma tak 12 hodín. Ráno som bola otvorená na 1 cm. Skoro ma prekotilo, keďže moje švagriná, čo mala rodiť o mesiac po mne, tak bola doma na 2,5. Potom dali vyvolávačku. Na druhý pôrod sa teším, no chcela by som sa tomuto scenári vyhnúť.

Homeopatika ako prevenciu som nechcela brať, keďže som sa dočítala, že to nie je až také vhodné.

Existujú homeopatika na zmäknutie čípku, aby som sa vyhla ďalšiemu vyvolávaniu?

Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň,

úplne rozumiem tomu čo píšete. To čo pri vašom prvom pôrode pravdepodobne tak dlho trvalo... bolo skracovanie (nie otváranie ) krčku maternice. Ono toto všetko funguje veľmi individuálne, takže sa nemôžme porovnávať medzi sebou.

Pri druhom a každom ďalšom pôrode sa kŕčok skracuje iným mechanizmom, a zároveň to nezvykne trvať tak dlho.

Čo však môžte urobiť, aby sa tomu dopomohlo. Homeopatika na zmäkčenie a pripravenie krčku na pôrod existujú, skúste sa poradiť s homeopatom, ktorý má skúsenosti s tehotnými ženami. Takisto na to zaberá aj akupunktúra. Ak sa tým aj priamo pôrod nespustí, tak je kŕčok pripravený a zmäknutý a vyvolávanie medikamentom rýchlejšie a účinnejšie zaberie.

Z úplne bežných vecí milovanie s partnerom, masírovanie bradaviek a veľa pohybu.

Držím palce, nech je to tentokrát jednoduchšie.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea