Je možné otehotnieť hneď po vysadení antikoncepcie?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Užívala som antikoncepciu a 10.3.2020 som vzala poslednú tabletku. 11.3.2020 sme mali s priateľom nechránený pohlavný styk, snažíme sa o dieťa.

12.3.2020 som začala 6 dní krvácať. Potom 17.3. a od 18.3 do 22.3. sme sa intenzívne snažili o bábo. Už dva dni ma pobolieva dosť v podbrušku, mám biely výtok a včera večer ma neskutočne začali bolieť prsia.

Mohla som otehotnieť?

Ovuláciu si neviem vypočítať, lebo minulý cyklus som ešte užívala antikoncepciu.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno je možné otehotnieť hneď po vysadení antikoncepcie.

Ak sa nedostaví menštruácia v očakávanom čase, urobte si test. Riedky výtok a bolestivé prsia sú príznakom tehotenstva.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea