Je možné, že pri PCO vychádzajú pozitívne ovulačné testy?

Zodpovedané
1. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ovulácie.

Dnes som 20. DC a ovu testy sú robené včera. Teda na 19. DC. Prvý zhora je okolo 15:00 a druhý je robený o 20:00.

Minulý mesiac som mala pozitívny test 15 - 17. DC po úprave - zníženia prolaktinu ktorý som mala veľmi vysoký.

Mám PCO, tak neviem, či je možné, že mám ovuláciu. Lekár tvrdil, že ju nemám.

Je možné, že pri PCO vychádzajú pozitívne ovulačné testy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aj pri PCO sa dá otehotnieť, aj keď teda s väčšími problémami ako bez toho. Čo teda znamená, že žena musela ovuláciu mať. Takže zrejme (podľa testov) ju máte aj vy.

Ovulácia má svoje príznaky, veľmi riedky až vodnatý priesvitný hlien, zvýšenú bazálnu teplotu, niektoré ženy pred ovuláciou nadúva. Iné zase cítia pichanie vo vaječníku. Býva aj zvýšené libido.

Veľmi držím palce a nezabudnite, že bábätko sa rodí z lásky, treba sa milovať vtedy, keď máte obaja chuť.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea