Dá sa veriť ovulačným testom?

summersunny94
23. nov 2021

Ahojte prosím vás dá sa 100% veriť ovulacnym testom? Lebo mala som príznaky ovulácie, ale testy mi ani raz neukázali, že sú pozitívne, aj keď zhruba v okoli toho, keď som mala bolesti v podbrušku a taký hlien ako je pri ovu, tak testy boli také silnejšie, ale teraz už úplne zoslabli.
Chcela by som sa spýtať, či je tu nejaká žienka, čo otehotnela aj keď mala negatívne ovulacne testy? 🙂 Ďakujem za každú odpoveď. 🙂
Prikladám foto, posledny test je robený dnes, 19 DC. Najsilnejšie boli od 14DC 🙂

michaela789
23. nov 2021

@summersunny94 ja som mala negatívne testy. Ale podľa BT som ovulaciu mala. A mám dve deti. Nad ovulačnými testami som absolútne zlomila palicu. Keby som chcela tretie, spolieham sa jedine na teplotu alebo doktora. Testy ti ukážu len že telo vylučuje hormóny ktoré ho pripravujú na ovulaciu. Či a kedy vôbec prebehne ti ale nepovedia.

summersunny94
autor
23. nov 2021

@michaela789 takže ty si si robila súčasne aj testy aj merala bazalnu teplotu? Asi s tou bazalnou teplotou začnem od budúceho cyklu (ak sa zase nezadarilo) aj ja . A testy si mala nejaké ako ja, že ti pomaličky tmavli a potom zrazu už bledli, keď prestali príznaky ovulacie? 🙂

michaela789
23. nov 2021

@summersunny94 už si to veľmi dobre nepamätám, bolo to pred takmer 4 rokmi. Pamätám si že šok skúsila testy jeden mesiac a nič. Ani jeden pozitívny. Tak mi to bolo divné a od ďalšieho som merala teplotu a tam som mala úplne pekný dvojfazovy graf ako z knižky - ovulácia tam bola zreteľne rozoznateľná. Testy zase nič. Potom som mala aj mesiac, že test pozitívny ale ovulácia prebehla úplne inokedy, vôbec nie v tom 40h okne (či koľko hodín to tam je) ako by mala. Takže za mňa nula bodov celé testy. Verím, že veľa ženám pomohli ale rozhodne existujú aj také ako ja - ktorým sú úplne že na nič.

summersunny94
autor
23. nov 2021

@michaela789 a nepamätáš sa aká značka testov to bola? 🙂

michaela789
23. nov 2021

@summersunny94 myslím že pepina to boli

summersunny94
autor
23. nov 2021

@michaela789 oki ďakujem ti za odpoveď, kiežby som bola aj ja ten prípad že zle ukazujú tie testy, od buduceho mesiaca fakt skúsim tu bazalnu teplotu merať, nie je to žiadna veda či? 🙂

michaela789
23. nov 2021

@summersunny94 nie, len si to potrpí na systematickosť a pravidlá. Merať treba vždy v tu istú hodinu, po minimálne 5 hodinách pokojného a neprerušovaného spánku, merať HNEĎ po prebudení (žiadne wecko, alebo idem sa napiť....) bez zbytočných nadbytočných pohybov aby si telo nezahriala, takže teplomer mať nachystany vedľa postele alebo pod vankúšom, .... To sú také základné veci, na nete toho nájdeš habadej aj tu na MK je skupina, ktorá sa tomu venuje.

michaela789
23. nov 2021

@summersunny94 stiahni si appku, ktorá ti bude vedieť graf aj vyhodnotiť. Ja mam ovuview a som s nim spokojná. Po zadaní dostatočného množstva hodnôt ti pekne vyznačí kedy si mala ovuláciu podľa teplôt. Aj fertility friend to vie.

summersunny94
autor
23. nov 2021

@michaela789 oki takže každé ráno hneď po zobudení merať, a potom kde zapisujes máš nejakú appku na mobile asi však? Dá ti vyhodnotí graf a keď je teplota nad 36,9 by mala prebiehať ovulácia? 🙂

michaela789
23. nov 2021

@summersunny94 vyššie som dopísala 😁

summersunny94
autor
23. nov 2021

@michaela789 áno akurát teraz kukám, takže tam to samé teda vyznačí, že kedy bola ovu. Ale väčšinou to je tak keď je okolo 37 či? 🙂

summersunny94
autor
23. nov 2021

@michaela789 som si stiahla tu appku teraz do mobilu, stačí teda ak tam budem dopisovat údaju len o tej teplote áno? Lebo ako vidím dá sa tam dopisovat kadečo

michaela789
23. nov 2021

@summersunny94 vôbec nemusí. Ja som napriklad jedna z tých, čo má standardne nižšie teploty. Tu na grafe vidno že predovulacne som mala len 36.2 alebo nižšie a poovulačné 36.7, čo je relatívne nízka teplota. Dôležity je ten rozdiel medzi pred a poovulačnými - ten musí byť dostatočný na to aby si si mohla byť istá že si mala ovulaciu.

michaela789
23. nov 2021

@summersunny94 môžeš si značit len teplotu, ano... Ale je dobré si aj pridružené symptómy, lepsie sa potom v sebe vyznáš

summersunny94
autor
23. nov 2021

@michaela789 takže tu si mala na tomto grafe ovuláciu keď si mala 36,7? Na druhý deň klesla a poovulacna teplota zase bola 36,7? A kde ti to tam vyznačí že kedy je tá ovulácia? Či to ti tam niekde napíše?

michaela789
23. nov 2021

@summersunny94 tam kde dá krížik - tie dve oranžové priamky

kikush2000
23. nov 2021

@summersunny94 mne tiež asi ani raz nevyšli dve rovnako silné čiarky na ovulacnom teste a to som sa snažila testovať v čase podľa návodu, nepiť predtým tekutiny. Merala som si aj bazalnu teplotu a napokon som sa minulý mesiac spolahla na ovulacny hlien, a otehotnela som 🙂 Takze áno, dá sa otehotnieť aj keď ti ovulacny test nevyjde

summersunny94
autor
23. nov 2021

@kikush2000 ďakujem ti za odpoveď kiežby to bol aj môj prípad. Koľko mesiacov ste sa snažili?

kikush2000
24. nov 2021

@summersunny94 teraz po 3 mesiacoch od potratu sa nám podarilo. Predtým to trvalo dlhšie, 1,5 roka, ale je to aj t že manžel pracoval v zahraničí a nie vždy bol doma počas mojej ovulácie 🙂

sofiaj12323
24. nov 2021

Dobrý deň, pridávam vlastnú skúsenosť s ovulačnými testami...robila som si ich veľakrát, rôzne druhy ani jeden jediný mi nevyšiel pozitívny a to som si len chcela odsledovať ovuláciu. Keď sme sa začali snažiť o bábätko, testy som si robila znova, kde taktiež negatívny výsledok bola som zúfalá, že pravdepodobne ovulácia neprebieha, negatívne myšlienky v hlave. Išla som k Dr. ktorý mi povedal aby som si robila testy + merala bazalnu teplotu + prišla na kontrolu na 7,14,21 deň cyklu či ovulujem. Meranie BT mi krásne ukázalo ovuláciu, k Dr. som sa nedostala pretože 7,14,21 deň cyklu mi vyšiel tri mesiace po sebe na vikend a po troch mesiacoch taktiež vďaka meraniu BT som zistila, že som tehotná 🙂 a ovulačné testy som mala pozitívne až v tehotenstve 🤣🤣🤣 čiže na ovulačné testy by som sa vôbec nespoliehala...najpresnejšia metóda je meranie BT

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre