Je možnosť, že by som mohla ostať tehotná a test by mi nič neukázal ani 19 dní po styku?

Zodpovedané
26. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti otehotnenia. Posledný cyklus som mala od 31.3. do 4.4. Následne v posledný deň sme mali nechránený styk (iba ten jediný).

Cykly mávam 24 - 26 dňové, no 23. a 24.4. som mala iba trocha špinenia a odvtedy nič viac. Menštruácia sa mi nerozbehla. Avšak ešte 23.4. som mala testy úplne biele.

Je možnosť, že by som mohla ostať tehotná a test by mi nič neukázal ešte ani 19 dní po styku?

Netuším, kedy som mala plodné dni. Všade na internete som sa dočítala, že spermie prežijú v tele ženy max. 5 dní.

Ako dlho môžu prežiť reálne a koľko potom putuje oplodnené vajíčko do maternice?

Koľko trvá úspešné uhniezdenie, kým test ukáže pozitívny výsledok?

Ak by sme mali styk neskôr, ani by som sa nad tým nezamyslela, len neviem, či je možnosť otehotnieť tak skoro a testy biele.

Ďakujem

Dobrý deň,

udalosti okolo otehotnenia sú často medzi nebom a zemou. Nie vždy je presne možné určiť deň, kedy ste otehotneli. Kľudne to mohlo byt posledný deň cyklu.

Tehotenské testy nie sú vždy najspoľahlivejšie. Skúste napr. zmeniť značku. Ideálne však dajte tomu ešte týždeň čas, následne si urobte test z ranného moču (obsahuje najvyššiu koncentráciu HCG hormónu) a uvidíte.

Ak test nebude pozitívny, navštívte gynekológa.

Držím palce, aby to dopadlo podľa vašich predstav!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea