Je v poriadku ružový slabý výtok na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
31. jan 2024

Dobrý deň,

podľa výpočtov som v 4. týždni plus 1 deň. Nemám žiadne bolesti, občas len také mierne ťahanie, som v kľude, prsia ma bolia, tehotenstvo potvrdené z krvi. Včera večer mi začal slabý ružový výtok, ktorý si vždy nájdem na intímke. Bolesti nemám.

Čo to môže byť?

Mám radšej utekať na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenstvo môže mať na svojom začiatku rôzne prejavy. Aj slabý ružový výtok sa môže objaviť. V začiatkoch tehotenstva sa dá potvrdiť, že je všetko v poriadku len stúpajúcim hormónom hCG v krvi, neskôr od cca 6. -7. týždňa akciou srdiečka na UZV.

Skúste sa venovať bežným činnostiam, doprajte si niečo prijemné a vyčkajte na plánovanú kontrolu u lekára. Keby sa vám čokoľvek nezdalo, choďte k nemu kľudne skôr.
Na pohotovosť v tomto štádiu tehotenstva je vhodné ísť pri bolestiach, alebo pri masívnom krvácaní.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea