Kontrakcie v 36. týždni a užívanie magnézia. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
8. okt 2020

Dobrý večer,

som v 36. týždni a mám za sebou prvé vyšetrenie na pásoch. Začalo mi dosť tvrdnúť bruško a na zázname boli viditeľné kontrakcie. Bábätko je zatiaľ dosť malé (odhadom zodpovedal 34. týždňu).

Doktorka mi doporučila zvýšiť príjem kalórii, aby viac narástlo a zatiaľ užívať 3x do dňa magnézium. Na predpôrodnej príprave ale vraveli, že poslíčkovia sú normálny a magnézium v tomto štádiu tehotenstva už nemáme užívať. Skôr výnimočne.

Čo odporúčate vy?

Ja by som bola rada, keby sa malé až tak neponáhľalo a vydržalo ešte aspoň 2 týždne.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je správne určený termín a ste teda v 36. týždni, tak je bábätko úplne vyvinuté a môže sa narodiť. Posličky sú pre pôrod nesmierne dôležité. Nedá sa povedať, že keď už teraz máte tvrdnutie bruška, že budete skôr rodiť. Dá sa iba povedať, že ak ste v 36. týždni, tak sa bábätko môže narodiť.

Skúste dať na svoje pocity a dajte si magnézium ak to tak cítite. Ak nie, tak si ho nedajte. Kalorický príjem môžte zvýšiť v každom prípade.

Krásne dni.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea