Mohla som v 13. týždni cítiť pohyby?

Zodpovedané
7. aug 2020

Dobrý deň,

som v 13. týždni tehotenstva, čakám tretie dieťatko. Dnes som zacítila slabučký pohyb a čreva to určite neboli.

Mohlo ísť o pohyby?

Ďakujem

Dobrý deň,

viacrodičky majú citlivejšiu maternicu, pretože už raz rodili. Zvyčajne cítia pohyby skôr ako ženy, čo čakajú svoje prvé bábätko. Bežne to býva okolo 18. týždňa.

Je len veľmi málo pravdepodobné, že to už v tomto týždni boli pohyby. Ak sa to bude v najbližšej dobe opakovať, tak to tak určite bude. Ono nič sa nedá nikdy povedať so 100% istotou, takže do istej, aj keď malej miery to možné je.

A ešte ostáva otázka, či máte dobre stanovený termín pôrodu.

Držím palce a prajem krásne dni.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea