Aké cviky má cvičiť manžel, keď má tetániu?

Zodpovedané
27. sep 2019

Dobrý deň,

môj manžel má už dlho bolesti chrbta a nôh. Bol na neurologickom a ortopedickom vyšetrení. Zistili mu, že má zle platničky. Na fyzioterapii mu zistili, že má krátke šľachy na nohách. Ďalej zistili, že má tetániu a vraj sa s tým treba naučiť žiť a cvičiť.

Na aké cvičenie mám manžela prinútiť?

Je vhodná pre neho joga?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najideálnejšie, aby ste ho nemuseli nútiť, ale aby manžel pochopil, že ak sa chce udržať vo fyzickej pohode musí cvičiť.

Čo sa týka jogy tou by som nezačínala z dôvodu že pri takomto stave musí byť limitovaná záťaž.

Skôr by som sa zamerala na cvičenia pod dohľadom fyzioterapeuta, ktoré by boli doplnené mäkkými a mobilizačnými technikami.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk