Aké cviky mám cvičiť, keď mám problémy s krčnou chrbticou?

Zodpovedané
24. jún 2019

Dobrý deň,

od detstva mávam bolesti hlavy. Na RTG mi bola diagnostikovaná c-chrbtica: blokové postavenie stavcov C2-6.

Počas tehotenstva som prekonala Bellovu obrnu. Po rehabkách, akupunktúre a pôrode sa mi to vrátilo do normálu. Jemne tŕpnutie vtedy postihnutej ľavej časti tváre cítim pri výkyvoch počasia.

V súčasnosti pri sedavom zamestnaní a kilogramoch po pôrode sa mi ťažkosti zhoršili. Sú lokalizované prevažne na ľavej strane. A to bolesti spánkov až oka, tŕpnutie ľavej ruky, a to zväčša pri zmene počasia.

Zatiaľ som bola na RTG so záverom:
Napriamenie C lordozy. Incipovane spondyloticke zmeny, sinistrorotacia stavcov.

Moja obvodná lekárka povedala, že je to normálny nález. Pustila som Sandokan redukcie hmotnosti, začala som chodiť na masáž.

Aké cviky mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi ťažko takto online napísať aké cviky sú pre Vás vhodné.

Aby sa stav upravil, tak je dôležitá osobná komunikácia. Preto by bolo vhodné Váš stav skonzultovať s fyzioterapeutom, ktorý by Vám všetko potrebné ukázal.

Neodporúčame cvičiť podľa seba, alebo cvičiť podľa cvikov na internete.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk