Ako liečiť diastázu 9 rokov po pôrode?

Zodpovedané
13. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom diastázy. Som 9 rokov po pôrode. Mám ju ja a aj môj syn.

Čo mi môžte odporučiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

brušná diastáza je častým problémom žien po pôrode.

Brušná diastáza je oddelenie pravej a ľavej strany priameho brušného svalu. Záleží pri liečbe aj od rozsahu diastázy.

Podľa toho treba zvoliť vhodné cvičenia. Cvičenia by mali byť zamerané na spojenie brušných svalov a stien. Treba, aby sa aj Váš syn venoval cvičeniam.

Bolo by dobré navštíviť fyzioterapeuta, ktorý by Vám ukázal cvičenia na brušnú diastázu a skontroloval ,či ju vykonávate správne.

Ďakujem

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk