Ako liečiť natrhnutý sval ľavej nohy v trieslach?

Zodpovedané
5. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred 8. mesiacmi som si natrhla sval a zistila som to až pred 5. mesiacmi.

Tri mesiace som ho strečovala po troche na radu od fyzioterapeutky. Keď to nepomáhalo, tak som zmenila fyzioterapeuta. Ten mi povedal, že ho mám natrhnutý. Urobil aj sono a ukázal mi podľa neho veľkú trhlinu. Pred štyrmi mesiacmi mi povedal, že sval sa už zrastá, trhlina sa oveľa zmenšila a že už tam nevidí žiaden problém.

Odporučil mi ho postupne strečovať. Keď ho strečujem, tak cítim ten sval akoby to bola nitka. Tá pri strečovaní páli, ťahá a ja som už zúfalá.

Je to normálne?

Som bohužiaľ už bývalá pole dancerka a potrebujem strečing.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa trhlina zrastá a zmenšuje sa, tak pri nej vzniká na svale aj jazva - tkanivo. To môže následne potom pri strečovaní ťahať a páliť.

S následným strečingom by som bola veľmi opatrná, aby ste si opäť neublížila.

Vhodné by bolo strečing robiť aspoň zo začiatku pod odborným dohľadom nejakého fyzioterapeuta, ktorý zvolí vhodné strečingové cvičenia vzhľadom na stav vášho triesla.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk