Ako sa zbavím štípania v členku po úraze?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý večer,

pred mesiacom som mala úraz - tesne pri vonkajší členok mi padla sedačka. Prišla mi strašná bolesť, až mi ostalo zle. Lekár mi nohu dal na 5 dní do dlahy a následne do sadry na 14 dní. Stále ma niečo štípe v tom vonkajšom členku. Ako keby som mala poškodenú šľachu alebo väzivo.

Pri chôdzi ma to vôbec nebolí, ale keď sedím na posteli a vystriem nohu, cítim zvláštny pálivý a štipľavý pocit.

Ako si pomôžem?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčala by som navštíviť lekára, rehabilitačného alebo neurológa. Môže isť o poškodený nerv, sval alebo väz.

Následne by so stimuláciou a mobilizáciou členka mohla pomôcť fyzioterapia.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk