Bolia ma kríže a mám posunutý stavec. Ako sa mám liečiť?

Zodpovedané
7. jún 2019

Dobrý deň,

mám silnú bolesť v krížoch. Bola som u lekárov, aj na RTG. Vraj sa mi posunul jeden stavec o 0,5 cm. Teraz trú stavce o seba. Pán doktor mi povedal, že je to moja vina, lebo neviem rovno sedieť.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prípade problému s posunutým stavcom je vhodné riešiť problém cvičením. Nemáme na mysli cvičenie v posilňovn,i ale cvičenie pod dohľadom odborníka.

V prípade, ak máte už vyšetrenie RTG, je vhodné navštíviť lekára FBLR, ktorý zhodnotí Váš stav a nastaví liečbu. Nemusí to byť vina nesprávneho sedenia, ale kľudne to môže byť zapríčinené viacerými faktormi.

Čiže postup: Navštíviť FBLR lekára a následne začať cvičiť. Sú rôzne techniky ako SM systém, DNS, škola chrbta, McKenzie a pod. Vaše telo je veľmi individuálne, takže každému pacientovi zaberie niečo iné. Môžete sa tiež obrátiť aj na našu kliniku.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk