Mohlo mi lýtko na jednej nohe schudnúť kvôli zmenenej chôdzi?

Zodpovedané
30. júl 2019

Dobrý deň,

mám bolesť na chodidle v oblasti pod palcom. Trvá to už asi rok. Kvôli tejto bolesti palec dvíham pri chôdzi hore. Väčšiu záťaž dávam na vonkajšiu stranu chodidla.

Lýtko na bolestivej nohe mám viditeľne užšie o 2 cm. Bola som vyšetrená na ortopédii, na cievnom a na neurológi. Všetko je v poriadku. Na pohľad nekrívam.

Mohlo mi lýtko na jednej nohe schudnúť kvôli zmenenej chôdzi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, mohlo.

Keď sa noha nepoužíva, svaly sa menej používajú. Vzniká tam teda atrofia.

Sval ho jednoducho nepoužíva. Určite je vhodné navštíviť ešte jedného, dvoch neurológov, ktorí sa na to pozrú možno z iného pohľadu.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk