Môžem začať cvičiť, keď som mala seknuté v krku?

Zodpovedané
22. máj 2019

Dobrý deň,

cez víkend mi seklo v krku. Asi ma ofúklo v práci pri okne, prievan. Dosť ma to bolelo, tak som v pondelok išla k lekárke. Dostala som lieky, už mi je lepšie a bolesť ustúpila.

Môžem začať cvičiť, napr.pilates?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak necítite bolesť, ani obmedzenie v rozsahoch pohybu krčnej chrbtice, či ramenného kĺbu cvičiť môžete.

Avšak treba dávať veľký pozor na držanie krčnej chrbtice pri prevedení jednotlivých cvikov. Osobne by som dávkovala cvičenie takéhoto typu (pilates) veľmi pomaly.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk