Poradíte mi knihu na posilnenie chrbtového svalstva?

Zodpovedané
15. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám dlhodobé problémy s krížami a celkovo s chrbátom. Chodila som na RHB aj LTV.

Vedeli by ste mi doporučiť dobrú knihu na posilnenie chrbtového svalstva, podľa ktorej by som mohla cvičiť doma?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

existuje množstvo literatúry. Napríklad: Pilates pro rehabilitaci.

Každopádne si myslíme, že kto sa chce venovať cvičeniu doma, mal by najskôr navštíviť kvalifikovaného fyzioterapeuta, ktorý s Vami všetko potrebné prekonzultuje.
Hlavne čo sa týka správne prevedeného pohybu. Pri pilatese je zásadné a dôležité správne cvičiť. Inak si skôr človek ublíži, alebo je cvičenie neefektívne.

Vhodnými technikami je napríklad spomínaná terapia pilates, ďalej DNS, poprípade SM systém.

Viac o probléme s chrbticou sa dočítate aj tu: https://rehabklinik.sk/c/bolest-chrbta/

Prajeme pekný deň

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk