Prečo mám chronické bolesti celej chrbtice?

Zodpovedané
28. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 31 rokov a už skoro rok mám stále bolesti v krížovej oblasti a aj hornej časti chrbtice. Bolesti nevystrelujú a mám ich každý deň.

Vo februári som bola na rehabilitáciach na kríže, cvičila som cviky, ktoré ma naučili. Od mája som začala cvičiť SM Systém 1-2x denne. Na obed cvičím občas jogu na chrbticu z youtubu, aké 20 minútové video.

Bolesti neprechádzajú a po takej dobe už ani neviem zhodnotiť, či sa vôbec niečo zlepšilo. Keď som napríklad na 20 minútovej prechádzke, tak ako keby mi tie svaly stuhli a keď sa zohnem, tak to bolí aj v krížoch a aj v okolí lopatiek. Keď sedím, tak bolesti trochu ustúpia.

Momentálne som druhý rok na rodičovskej dovolenke. Dcéra má 13 kg a snažím sa ju nosiť raz na jednej strane a raz na druhej, aby som sa rovnomerne preťažovala. Zdvíham ju opatrne.

V roku 2016 som mala asi pol roka bolesti v krížoch, ktoré vtedy prešli. Absolvovala som magnetickú rezonanciu, kde nebol žiadny významný nález (spodylartróza, chondróza, protrúzia disku, bulging disk, ale žiadne útlaky nervov).

Môžu ma naozaj takto bolieť svaly?

Prečo ma bolí celá chrbtica?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ťažkosti pretrvávajú už tak dlho, určite by bolo dobré nastaviť cvičenia s fyzioterapeutom.

Pravdepodobne pri Vašom cvičení dochádza k nesprávnemu zapájaniu svalov. Tým pádom je to cvičenie bez efektu.

Odporúčame navštíviť rehabilitačného lekára. Netreba podceňovať diagnózy a určite vyhľadať odbornú pomoc.

Ďakujem

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk