Syn mal odrezanú šľachu. Bude vedieť ohýbať palec?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

môj syn mal úraz, mal odrezanú polku palca na ruke. Už ho má prišitý naspäť, ale neohýba ho. Mal odrezanú šľachu.

Bude ho vedieť ohýbať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak mu palec prišili naspäť správne, mal by ho vedieť ohýbať.

Záleží však, do akej miery sú šľachy a väzy poškodené. Bolo by vhodné navštíviť odborníka, ktorý by sa na to pozrel a poradil, ako v jeho prípade pokračovať.

Či bol zákrok vykonaný správne, či začať s rehabilitáciami, alebo len čakať.

Je dôležité zistiť rozsah poškodenia.Môžete tiež navštíviť našu rehabilitačnú lekárku, ktorá je zároveň aj neurologička spolu s výsledkami.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk