Aká je šanca, že dieťatko nebude mať Downov syndróm?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

mám 38 rokov a 2 zdravé deti. Pred krátkym časom som podstúpila UPT kvôli Downovmu syndrómu. Ešte raz by som chcela otehotnieť.

Je šanca, že bude dieťatko zdravé?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že máte 38 rokov je Vaše základné riziko, že budete mať dieťatko s Downovým syndrómom okolo 1 z 200.

Pri už jednom tehotenstve s Downovým syndrómom sú protichodné názory na to, či to zvyšuje alebo neovplyvňuje riziko výskytu Downového syndrómu v ďalšom tehotenstve.

V prípade, že by sa jednalo o zvýšenie je to cca o 1% viac ako populácia tj 1 z 198.

Je vysoká šanca, že bude dieťatko zdravé.

Držím palce

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko