Potrat a následná snaha otehotnieť

23. aug 2023

Ahojte baby
11.8.som podstupila UPT v 8tt
Menzes stále nedošiel k lekárovi idem az 5.9 a strašne túžime po dieťatku.. Nedokážem sa zmieriť z potratom, čím skôr chcem otehotniet.
Kamatky a známe ma ubezpečuju že po potrate je veľká šanca znovu otehotnieť..
Skúsenosti?

babulkomale
23. aug 2023

Málo adrenalínu niekto má takto ráno?
Ani by som k téme nereagovala, evidentne vymyslené na hádky.

danielittar
23. aug 2023

Nepomýlila si si UPT so spontánnym potratom?

anjelicek26
23. aug 2023

Predpokladam,ze si nebola na UPT, Ale na kyrete,kedze sa tehotenstvo nevyvijalo dobre. Pockat treba 6 tyzdnov, isli cez krcok,je to brana pre infekcie. Dovtedy ak sa da ziaden Sex,hlavne nie nechraneny. Mysli na svoje zdravie a srdce sa tiez potrebuje zotavit.

autor
23. aug 2023

@anjelicek26 píšem správne bola som na UPT zo zdravotných dôvodov :/ veľmi túžim po dieťatku a čím skôr chcem znovu otehotnieť aj keď viem, že moje telo sa potrebuje zotaviť a min.3 mesiace je dobre počkať až potom sa snažiť, ale ja proste som z toho tak dúfala, že neviem myslieť na nič iné ako čím skôr znovu otehotniet

jaskolka
23. aug 2023

Doktori tu radia dobre, telo sa musí zotaviť. Okrem toho, ak boli zdravotné dôvody na tvojej strane, nie je lepšie počkať a zotaviť sa?

autor
23. aug 2023

@jaskolka ale áno, určite by bolo správne počkať, no mam obavy aj z toho, že by sa mi už nepodarilo otehotniet

myari
24. aug 2023

moje skusenosti su, ze sme po samovolnom potrate necakali na nic a hned po prvej menstruacii som otehotnela zas. nedopadlo to dobre, ale nedopadlo to dobre znova aj po dalsich 4 mesiacoch.
toto vobec nemusi byt tvoj pripad.
podla mojich *informacii* z googlenia americkych for, lekari odporucaju aj cakat aj necakat, takze je to jedine a len na vas 🙂

nikkybob
28. aug 2023

@myari a prišli ste na príčinu tvojich strát?

79ashley
1. sep 2023

Viem co prezivas. Ja som isla tiez na UPT z dovodu vaznych zdravotnych problemov drobca v 14tt, podla prognozi lekarov by sa ani nedozilo porodu. Tiez cakame kedy budeme moct sa znovu zacat snazit. Ja uz mam prvy cyklus za sebou co trvalo kym dosiel 5 skoro 6 tyzdnov, chcem pockat este aspon do ukoncenia 3 cyklu a potom by sme chceli riesit, ak teda bude vsetko v poriadku. Ale tiez by som najradsej to riesila hned, no telo sa musi dat do poriadku predsa je to zasah, aj ked sa citim fit a aj podla lekarky je vsetko v poriadku. No naco riskovat zavcasu a potom zasa zbytocne riesit vsetko nanovo.

kwakina
1. sep 2023

Ja prezivam to iste co ty..😔 uz to bude rok co som bola na UPT zo zdravotnych dovodov. Ja som kyret nemala a zacali sme sa snazit hned po prvom cykle, zial do dnes neuspesne 😪😔

myari
7. sep 2023

@nikkybob zatiaľ nie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre