Aká je šanca, že sa v ďalšom tehotenstve bude opakovať Edwardsov syndróm?

Zodpovedané
20. aug 2021

Dobrý deň,

v 13. týždni z odberu chóriových klkov bol zistený Edwardsov syndróm plodu. Bolo to moje prvé tehotenstvo.

Aká je šanca, že sa to bude v ďalšom tehotenstve opakovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

veľmi ma to mrzí :( muselo to byť náročné, ale riziko, že sa to zopakuje je pod 1% v prípade, že to bola voľná trizómia 18 (najčastejšia forma).

V prípade, že by sa jednalo o translokáciu je tam riziko približne 15-20% pre každé ďalšie tehotenstvo.

Prajem pekný večer

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko