Bude dcérka ryšavá, keď ja som hnedovlasá a manžel je špinavý blonďák?

Zodpovedané
2. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dedenia farby vlasov. Ja som hnedovlasá, manžel je špinavý blond.

Bude dcérka ryšavá?

Je nositeľom červenej farby manžel?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ani jeden z Vás nemá v rodine nikoho ryšavého je nepravdepodobné, aby bola dcérka ryšavá.

Dedenie farby vlasov je veľmi komplikované a na základe týchto informácií sa nedá ani len predpokladať akej farby bude mať dcéra vlásky.

Prajem pekný večer

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko