Dve embryá boli nezlúčiteľné so životom. Je šanca, že ostatné budú v poriadku?

Zodpovedané
6. júl 2021

Dobrý deň,

mám 38 rokov a teraz sme mali druhé IVF a z výsledných 8 embryí sme dve poslali na vyšetrenie genetiky metódou PGT.
Jedno embryo malo Trisomie chromosomu 9. Monosomie chromosomu 22. Druhé embryo malo Monosomie chromosomu 13.

Máme ešte zmrazených 6 embryí.

Môžu byť zvyšné embryá nositeľmi genetickej výbavy?

Je šanca mať zdravé bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma, že ste mali takéto výsledky PGT. Avšak Vám neviem poskytnúť odpoveď na Vašu otázku. Nedá sa predpokladať v akom stave sú ostatné embryá pokiaľ nie je u žiadneho z Vás potvrdená genetická zmena.

Šanca na zdravé bábätko je takmer vždy. Odporučila by som Vám konzultáciu vo Vašom centre asistovanej reprodukcie, prípadne v nejakom inom pre ďalší názor.

Prajem pekný večer

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko