Je pravda, že chlapci nededia nič po svojej starej mame?

Zodpovedané
18. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Čakám chlapčeka a dočítala som sa, že po svojej starej mame z otcovej strany, teda mojej svokre chlapček geneticky nededí nič.

Je to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie toto nie je pravda. Váš partner - otec Vášho synčeka je takmer na 50% identický so svojou mamou - Vašou svokrou.

Následne Vášmu synčekovi dal 50% svojej DNA, takže v prenesenom slova zmysle je Váš synček na 25% identický so svojou starou mamou. Jediné čo po starých mamách vnukovia nededia sú gény,ktoré sú na X chromozóme, pretože im ich otcovia odovzdávajú svoj Y chromozóm a nie X.

Prajem pekný večer.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko