Môže silná neliečená alergia na trávu ovplyvniť výsledky tripple testu v 16. týždni?

Zodpovedané
26. jún 2021

Dobrý deň,

som tehotná a mám silnú neliečenú alergiu.

Môže silná neliečená alergia na trávu (krvácanie z nosa denne) ovplyvniť výsledky tripple testu v 16. týždni?

Odbery v 1. trimestri a sono boli v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

krvácanie z nosa môže mať súvis aj s tehotenstvom ako takým, pretože hormonálne zmeny ovplyvňujú aj prekrvenie nosnej sliznice.

Určite by som Vám odporučila navštíviť alergológa. Krvácanie z nosa by nemalo ovplyvňovať výsledky tripple testov.

Prajem pekný deň

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko