Tripple testy pozitívne a zdravé bábätko

diunka
9. mar 2022

Ahojte, počula som že tripple testy vychádzajú dosť často falošne pozitívne...mne vyšiel jeden na DS 1:500 a Dr. ma už hneď naplašila ísť si spraviť krvné odbery čo najlacnejšie stoja 300€ 🤦🏼‍♀️ alebo na genetické sono do Martina k Dr. Grochalovi, tak som objednaná aspoň tam, vyšiel niektorej tiež takto pozitívny test a bábo bolo úplne v poriadku? Dosť ma naplašila tá doktorka 😒
Ďakujem.

dada13288
9. mar 2022

@diunka 1:500 je pozit test ? Pokial viem tak pod 1:200 je pozit test. Nech ta doktorka nestrasi a asi by som ju aj zmenila. Neboj to, ze ides na kvalitne sono je uplne super a myslim, ze ked povies takemu odbornikovi, ze mas 1:500 tak len kyvne rukou. Ma ovela horsie pripady napr. 1:6 a babatka su pohode 🙂

julka29
9. mar 2022

@diunka kamarátke vyšli na downov syndróm oba testy ale dali si hneď po prvom robiť krvné testy dosť drahé a tie vyšli v poriadku a teraz idú v 20tt na sono do Matina. Ale ak sú dobré krvné ako mala ona ani to už doktor neriešil, že to je v poriadku.

diunka
autor
9. mar 2022

@dada13288 nazvala to šedá zóna 🤔 a už mi hovorila o tých odberoch a neviem čo všetko, tak som sa zľakla že som ju poriadne ani nevnímala už a keď som prišla domov prečítala som si o tom a máš pravdu sú oveľa horšie prípady 🥺 ďakujem moc ❤️

lucia147852
9. mar 2022

Ja som presne pre toto tie testy odmietla. Najväčšia sprostost akú robia. Kamoska mala 1:6 s zdravé dieťa, len mesiace nervov.

henrieta2022
9. mar 2022

@diunka ahoj,nam vyslo 1:5 na Downov a malinka je zdrava ☺️isli sme na trisomy complete, vysli negativne🙏🥰morfokogicky ultrazvuk v 20tt to tiez vylucil. Takze ano, vychadzaju falosne pozitivne. Mali sme obrovsky strach, tie testy ma ukludnili. Ale nerozumiem preco teba strasia ked mas vysledok 1:500😕Vela som o tom citala, v niektorych krajinach su tieto testy zakazane. Drzte sa🍀✊

anjelicek26
9. mar 2022

1:500 znamena 499 zdravych deti s tymto vysledkom, nie? Kazdopadne svagrina mala vysledok 1:3 a kedze s tymi detmi pracuje ani ju nenapadlo nic riesit, maly je skvely, sportuje, preskocil uz druhy rocnik, pretoze mu to mysli na 200%, jeho starsi brat studuje od 17tich fyziku, tak sa ani necudujem 😂 Kazdopadne poznam kocku, co mala tento test "skvele" 1:2800, 21 rocna kocka, chlapcek ma downov syndrom... zistili to az ked sa narodil.

dori2
9. mar 2022

@diunka mne to vyslo takto. cely priblem bol v tom ze mi dr vtedy urcila zly termin porodu, a teda mi odbery robili o dost skor ko sa mali. teda aspon tak mi to vysvetlili. maly je zdravy

blondiee83
9. mar 2022

V prvom rade si treba uvedomit, ze tie testy su cista statistika... Proste statisticky k tvojmu veku, vysledkom testov atd. sa urci nejaka hodnota... Cim si starsia maminka, tym horsie cislo ti vyjde
Takze ukludnit sa, ist na to sono - taka kompletna prehliadka u fundovaneho odbornika nikdy nie je na skodu.
Ja som mala 1:120, podstupila som Trisomy testy aj sono u Dr.Cunderlika - ale teda podstupila by som ich aj tak, kedze som predtym 2x potratila, tak som si chcela byt ist, ze babo bude v poriadku.
Na druhej strane - radsej mat lekarku, ktora trochu prehana, ako taku, ktora vsetko podcenuje a nicomu nepriklada dostatocnu vaznost. Povedzme si uprimne - vynosit a porodit v dnesnom svete zdrave babatko vobec nie je automaticke.
Drzim palce, uvidis, vsetko bude ok

tata1401
9. mar 2022

@diunka ja som mala 1:100 DS a dcérka má 5rokov a je zdravá❤

gabis22
9. mar 2022

Presne ako napísala blondiee83, je to len šťatistika. Mne vyšli tripple testy 1:140 na DS, dala som si spraviť Trisomy testy, síce stoja 350€, ale na amniocentézu som nechcela ísť a včera som sa dozvedela výsledky z testov, bábätko je zdravé a aj pohlavie už vieme z krvi, budeme mať dievčatko 😍 Viem, že človeka to nastraší, ale treba veriť a všetko dobre dopadne 🙂 ❤

lejluska
9. mar 2022

Mne vyšlo v poslednom tehotenstve 1:110 rázštep neuralnej trubice a mám zdravého chlapčeka 🙂

marrria1
9. mar 2022

@diunka ahoj, 1:500 je úplne super číslo oproti môjmu. Mala som riziko DS 1:25 a dcérka je zdravá. Verím ze aj u vás všetko dobre dopadne ❤️. Tieto testy su len hlúpa štatistika...

viky7
9. mar 2022

ja som mala okolo 1:180, dieta je zdrave, poznam jedneho chlapceka Downika, ktory sa narodil len vdaka tomu, ze ho testy nezachytili .... inak by zena isla na potrat...

kiki68
9. mar 2022

Ale 1:500 nie je riziko predsa. Pod 1:250 je myslim riziko.To sono bude dobru napad , nech mas pokoj na dusi.

janiny123
9. mar 2022

@diunka ano mne vysli pozitivne na dawnov syndrom a mala je zdrava ma 5mesiacov myslim ze chcu len zarobit inak poistovna to preplaca popytaj sa na to ja som to zistila dost neskoro uz sa to spätne nedalo maju 60dnovu lehotu

sisa2802
9. mar 2022

@diunka ahoj ja my sme mali DS 1:90 dali sme si spravit nifty testy (stali okolo 500e) plus sono u Grochala. Od septembra mame doma zdrave dievcatko.

diunka
autor
10. mar 2022

Ďakujem vám pekne 🙂 som o niečo kľudnejšia 🙂 aj keď dnes mi volala Dr. že druhé odbery screening mi vyšiel 1:280 🙄 že oni to uzavreli že je to ok ale ona ma aj tak tlačí na tie trisomy testy aby som išla 🤨 ale počkám si asi na to sono v Martine iba 🙄

sisa2802
10. mar 2022

@diunka tlaci mozno preto,na co sme boli aj my upozorneny,ze existuje tzv mozaikovy typ downa ktory nieje vidiet na sone.ale nifty alebo amnio ho odhalit vedia.

dori2
10. mar 2022

@diunka ja som vtedy toez bola len u grochala, ine testy som nerobila

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzi161
15. mar 2022

@janiny123 ahoj, čo konkrétne prepláca poisťovňa?

tipko
15. mar 2022

@diunka ja ani neviem, ako mi dopadli tripple testy, nakoľko je to iba štatistika a žiadna istota. Nakoľko mám už nad 40 rokov hneď som si dala urobiť trisomy test a mám istotu a viem aj pohlavie. Síce €350 ale kľudnejšie spávam.

janiny123
15. mar 2022

@zuzi161 neviem ci celu sumu alebo len cast treba si to zistit ja ked som volala do vszp tak mi povedali ano preplacame ale kedze som sa to dozvedela az na konci tehotenstva tak mi povedala ze uz uplynula 60dnova lehota takze tak zistite si to radsej

zuzi161
15. mar 2022

@janiny123 akože tie trisomy testy?

janiny123
17. mar 2022

@zuzi161 ano tie trisomy testy

gabis22
17. mar 2022

Mne povedal obvodný gynekológ, že Trisomy testy neprepláca poisťovňa. Tak som zaplatila 350€.

mayra666
17. mar 2022

Mne vyšlo 1:800 (šeda zóna) a po sone vďaka prítomným markerom na Down 1:19. Syn je zdravý.

janiny123
19. mar 2022

@gabis22 treba sa opytat v poistovni v ktorej ste aj ja ked som to povedala sestrickam u gyndu kukali na mna jak puk ze o tom nevedeli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre