Ukáže Nifty test, či dieťatko bude mať autizmus?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Nifty testu.

Ukáže Nifty test, či bude mať dieťatko autizmus?

Je pravda, že deti počaté IVF metódou ICSI majú častejšie autizmus?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, Nifty test nedokáže ukázať, že by dieťatko mohlo mať s vyšším rizikom autizmus. A to preto, lebo ešte nepoznáme väčšinu génov s ním spojených.

V súčasnej dobe nie sú žiadne jednoznačné dôkazy o tom, že by ISCI/IVF spôsobovalo vyšší výskyt porúch autistického spektra. Boli menšie štúdie, ktoré na toto poukazovali, ale nie sú k tomu jednoznačné dáta.

Prajem pekný deň

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko