Zlá fragmentácia DNA spermií - možnosť využitia zmrazeného embrya. Aký je Váš názor?

Zodpovedané
26. apr 2021

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom možnosti využitia zmrazeného embrya, ktoré nám zostalo po IVF. Nakoľko všetky vklady boli vždy "úspešné" do určitého štádia, následne vždy prišiel potrat v rozmedzí 7 - 9 tt ( a to aj v prípade tehotenstiev mimo IVF) sme sa rozhodli ešte doplniť vyšetrenia aj o fragmentáciu DNA spermií partnera.

Všetky ostatné vyšetrenie, či moje, partnerove aj párové máme absolútne v poriadku.

Pokiaľ by boli výsledky zlé, je možnosť využiť aj napriek tomu zamrazené embryo, alebo je to predom prehratý boj a je nutné ísť do novej stimulácie a iného typu oplodnenia?

Teraz sme mali metódu ICSI. Genetiku sme pred mrazením nedali spraviť, žiaľ. Pýtam sa z toho dôvodu, že informácie ktoré sme získali v CAR, ktoré navštevujeme, v CAR, ktoré by sme v prípade novej stimulácie zmenili a tak isto aj u môjho gynekológa sú veľmi rozdielne a protichodné, tak máme v tom dostatočný zmätok.

Ďakujem

Dobrý deň,

zlá fragmentácia DNA spermií bola spojená s vplyvom na embryá a ich kvalitu (napríklad vyšší výskyt chromozómálnych porúch a spontánnych potratov). Následne tým pádom aj ovplyvňuje úspešnosť AR liečby.

Je vysoká šanca, že keď opakované vklady skončili spontánnym potratom aj toto zmrazené embryo by mohlo tak dopadnúť.

Ja osobne by som zmenila CAR a zároveň aj absolvovala novú stimuláciu spolu s triedením spermií.

Držím palce aby ste sa dopracovali k Vašemu vytúženému bábätku.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko