Aká masť mi pomôže na ekzém?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

asi mesiac mám suchší ekzém na ruke na prstoch. Asi od saponátu. Kúpila som si Imunoglukan masť a aj Eucerin. Pomohlo to na chvíľku, potom sa mi to vrátilo.

Aká masť mi pomôže?

Na kožnom by mi dali kortikoidnú masť, ale to ja nechcem.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ekzém na rukách môžte mať od častého umývania, od saponátu a iných čistiacich prostriedkov. Preto je dôležité aby ste obmedzili umývanie, alebo pri týchto činnostiach používali rukavice. Inak sa Vám to môže neustále vracať.

Kortikoidnú masť je dobré použiť na akútny stav prvých pár dní. Po zlepšení už len premasťovať.

Imunoglukan aj Eucerin, Bioderma, alebo iné takéto hydratačné krémy pomáhajú pokožku regenerovať a premasťovať. Je potrebné ich nanášať niekoľkokrát denne.

Žiaden krém Vám nepomôže sa úplne zbaviť ekzému, ak neobmedzíte časté umývanie.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová