Mám atopický ekzém v tehotenstve. Aké mastičky môžem používať?

daeneris
25. jan 2018

Mamičky poradte mi prosím aké mastičky na ekzém používate vy počas tehotenstva? už som celá vyhádzaná a nedá sa mi urgentne dostaviť k mojej kožnej. Ktoré mastičky pomôžu no zároveň neškodia plodu? Ja si to natieram dočasne Bepanthenom a kokosovym olejom ale moc nezaberá.☹

zuzkamargit
25. jan 2018

@daeneris
mas to aktualne cervene zapalene, alebo len suche?

daeneris
autor
25. jan 2018

taketo cele ruky a dost aj zvysok tela ☹️😫 na fotke to nevyzera az tak strasne ako v realy

zuzkamargit
25. jan 2018

ja som mala taky vysev v 3.trimestri, asi mesiac pred porodom. Ty si v ktorom tyzdni? To ani nie je klasicky atopicky ekzem. Kozna mi odporucila bud vydrzat, alebo slabe kortikoidy. Ja som vydrzala, robila som si vlazne kupuele v soli z mrtveho mora

zuzkamargit
25. jan 2018

a kamoska to mala na nohach a gynekologicka jej poradila Fenistil. Pomahal, ale jedna tuba jej stacila tak na jedno natretie celych noh

zuzushop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alobalka
25. jan 2018

Skús pozrieť a vyskúšať niečo s konopnym olejom- cutishelp. A na užívanie v poslednom trimestri sú vhodné probiotika probio- fix pre tehotné (trojbalenie). Tieto sa doporucuju tehulkam s koznymi alergiami, aby ich babo malo vyznamne redukovane riziko ekzemov.
Strava sa ti nejako upraviť nedá? Odsledovat, či nemá niečo vplyv na zhoršenie. ..A menej stresu by tiež mohlo čiastočne pomôcť.

zuzushop
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alobalka
25. jan 2018

Ešte by mohol byť tekuty púder, bepanthen máš tú na ekzem, či obyčajnú?

malykonik
25. jan 2018

Ahoj, ja mám našťastie len na rukách, nič mi nepomohlo, ani kalciovka ani bepanthen, nič. Bola som u kožnej, dala mi slabé kortikoidy-len 3x som si to mohla natrieť na večer, aby to neublížilo. Trošku sa to ale odvtedy stiahlo a je to oveľa lepšie. Zistila som, že mi veľmi zle robí tekuté mydlo. Pomohlo mi od kožnej Lipobase, na premasťovanie pokožky. Neviem, či je to aj na voľný predaj, skús. Na tvári som trošinku mala tiež, pomáha mi Avene XeraCalm, to mi dala vzorky kožná.

bazoskaa
25. jan 2018

ja mám tiež a pomáha mi tea tree krém na tie najsuchšie plochy , inak používam slezové mlieko na celé telo je úžasné...upokojuje pokožku a zostáva vláčna...

daeneris
autor
25. jan 2018

Ja som este len v 10tom tyzdni. Skodia mi hlavnecitrusove plody ktore som zacla koli tehotentsvu jest ako pomarance,kivi,mandarinky a citronady. Tiez by som ako atopicka nemala konzumomvat vela mliecnych vyrobkov ale to vsetko je pre babatko potrebne tak to aj napriek tomu jedavam. Ekzem sa mi uz ale rozsiril natolko ze je to na nevydrzanie.

gopika
25. jan 2018

Ahoj, doporucujem DERMALEX. Je ucinny a bez kortizonu. Ja som vdaka tomu prestala uplne pozivat kortikoidne maste. Ani fenistil netreba. Drzim palce, viem , ake je to neprijemne.

gopika
25. jan 2018

Este dodam, ze cely zivot som skusala vsetko mozne, vsetky tie lipobase, aderma, konopne, v tej svrbiacej faze mi nepomahalo nic, len kortikoidy. Ale ten dermalex pomohol, zahojil, a teraz ked natriem uz ako to prichadza, tak to hoji hned.

luba41
25. jan 2018

@daeneris to je blbost..ak máš potvrdený atopický exem, ale toto vyzerá len ako premnožená kvasinka-uprav tú stravu tak, aby ti to vhovovalo, lebo máš v črevách narušenú mikrofloru, alergeny lahko prechádzajú cez steny a a takéto rekacie máš potom na pokožke..na všetko čo si alergická vylúč zo stravy..citrusové plody ti to zhoršujú, mlieko a mliečne vysad úplne- nič z neho Ty ani dieťa nepotrebuje, výrazne obmedz sacharidy / muka, sladkosti atd../vela zelenej zeleniny-obsahuje vápnik,Cko, ničí premnoženú kvasinku, nasad si Hylak kvapky dlhodobo..a pamätaj, tvoju mikrofloru prenášaš na dieťa, je velmi pravdepodobné, že bude mať problemy takéto isté hned v prvých týždnoch-koliky, exem, seborea, zahlienenost atd,..takže uprav stravou črevá a znížiš riziko na minimum..začni piť Roibos čaj-silný, to je proti svrbeniu ..skus potierať koloidným striebrom, to takisto znižuje svrbenie., zinkova mast na ložiská..ale základ je strava..

marlenka222
25. jan 2018

@daeneris skusala si excipial?bezne v lekarni dostupny. Mne na svrbenie velmi v tehotenstve pomohol. Mala som aj velmi suchu az supinatu pokozku. Stoji do 6€.

daeneris
autor
25. jan 2018

okrem ekzemu ma trapi uz asi 15 rokov aj aknozna plet, skusala som uz vsetko mozne za tie roky ale nic nikdy nepomahalo okrem antikoncepcie. pochodila som si cez rozne masticky,akupunkturu,upravu stravy (ale jest len klicky,ovsene vlocky a zeleninu odmietam-nejsom predsa kon🙄) a nic nepomohlo. mate nieco fakt ucinne? co hovorite napr na toto? https://www.drmax.sk/a-derma-promo-phys-ac-cist...

zuzkamargit
25. jan 2018

@daeneris ja behom cca 6 tyzdnov. Flaky este su, aj sa sem tam nieco vyhodi, ale ak je to sem tam, vobec mi to nevadi. Na jar druhe kolo detoxu a krem uz isto nemenim

luba41
25. jan 2018

@daeneris len bez úpravy stravy to nepojde..máš asi málo o tom naštudované..ale teda mysli na to, že dieťa bude mať pravdepodobne také isté problemy a budeš to riešiť nielen u seba, ale zároven aj u neho..a hormonami po porode sa ti to može ešte zhoršiť..na českom MK máš skupinu https://www.modrykonik.cz/group/6098/ a https://www.modrykonik.cz/group/7017/ prečítaj si
a konkretene klíčky, ovsené vločky ti stav asi zhoršia, ak teda budeme konkretene a toto určite nie je úprava stravy..

babatkoo
25. jan 2018

Mne sa tiez v tehotenstve spravil atopicky z citrusov. Mne pomohol krem od la roche posay z rady AP. Maju kremy aj sprchove na ekzemy

daeneris
autor
25. jan 2018

@zuzkamargit to pouzivas tu a-dermu? 🙂

zuzkamargit
25. jan 2018

@daeneris nie nie

coryex
25. jan 2018

fuuuha, presne viem, cim prechadzas..... ja som mala presne ten isty problem v oboch tehotenstvach..... vyhadzane cele ruky, stehna, tvar, dekolt, pod kolenami...... doskriabana do krvi..... plne som doverovala svojej dermatologicke, dala mi slabe kortikoidy, hovorila, ze stale je menej skodlive natriet zvrchu ako skoncit v nemocke na kortikoidoch do zily..... natierala som tie najhorsie miesta na striedacku a kratku dobu.... premastovala som nejakym namiesanym kremom, ktory mi dala kozna a spravili ho v lekarni....po sprche som si este vo vani dala na telo Balmandol olej, super vec..... najlepsie mi bolo, ked som bola vyzlecena.... fakt aspon na doma maj biely bavlneny natelnik a stale premastuj pokozku..... tiez sa mi to zhorsovalo po konzumacii cokolady, kyslej kapusty, citrusov, paradajok.. takze ak vies co skodi, musis sa toho vzdat..... drzim palce 😆

hradnapani
25. jan 2018

@daeneris kokosak nie, ten moze este viac vysusovat. do stravy zarad probiotika, konopny olej aB-komplex, telu treba pomoct aj zvnutra. Ak by som sa mala stat konom a zbavit sa ekzemu, tak to spravim. Ale kazdy podla seba ;)

zuzkamargit
25. jan 2018

Ludia su blazni, ak robia stale to iste a pritom cakaju ine vysledky 🤭

petrapod
25. jan 2018

A derma . Krém ex omega pomohol mne a ešte som sa kúpala v ovsenom kúpeľ pre deti .také sáčky si to dostať v lekárni. A hlavu hore. Trepela dom pred tehotenstvom ajj počas tehu ešte viac a po pôrode po exeme ani stopy. Už sú to 4 roky;)🙂 ani deti nič;) tešíme sa🙂

petrapod
25. jan 2018

Inak majú v lekárni aj vzorky krému stačí sa opýtať na to lebo keby si mala kazdy krém kúpiť a nezaberie vždy všetko každému.

jihlavanka
25. jan 2018

@daeneris odpovede na svoje otazky najdes na www.verazikova.cz, bez upravy stravy to ozaj nepojde....

mirola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirola
25. jan 2018

ja mam presne toto iste na rukach a na nohach... jednu dobu som myslela, ze ma porazi svrbelo to stale, vo dne v noci nemohla som ani umyvat riad uz mi to islo na prsty. Nevsimla som si vsak, ze by mi nejaka konkretna strava ekzem zhorsovala. U mna to su a boli cisto hormony. Skusila som rozne kremy, oleje, Bepanthen, dubovu koru, hypermangan... nic nepomohlo mala som to rozskrabane do krvi pomaly tie najhorsie chrasty zacinali tak jemne mokvat zdalo sa aj hnisat, tak som si davala na ruky detsky zasyp a rukavice. No a teraz som v 22 tt a same od seba to uz asi okolo noveho roka ustupilo, nic ma nesvrbi aj ked na rukach vidim znamky po ekzeme, koza sa mi velmi rychlo hoji, zjemnuje a zacina byt taka, ako pred tehotenstvom. Mne sa objavil zhruba v 7 tt. A asi pod vplyvom zmien hormonov mi zas ustupuje. Moja jedina rada je proste vydrzat. Mozno sa aj ten moj vrati spat, ale kedze som to nikdy vzivote predtym nemala.. dufam, ze po porode zmizne definitive.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre