Aké je správne dávkovanie čapíkov proti teplote?

Zodpovedané
14. dec 2022

Dobrý deň,

prečítala som si Váš príspevok o dávkovaní liekov (sirupov) proti horúčke, ktorý mi výborne pomohol.

Chcela by som sa ale poradiť, ako to je s dávkovaním čapíkov. Syn má 1,5 roka, 12 kg a na obale je uvedené, že mu mám podávať 1 čapík. Mám však pocit ako keby mu vôbec nezaoberal. Možno len 2 - 3 hodinky a potom mu teplota znovu stúpa. Momentálne má hnisavú angínu a teploty 39°C už niekoľko dní.

Je takéto dávkovanie čapíkov postačujúce?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak po 3 hodinách teplota opäť stúpa a nezabrali ani fyzikálne metódy chladenia, tak môžete podať antipyretikum s inou účinnou látkou.

Ak ste podali čapík s obsahom paracetamolu, môžete podať po 3 hodinách čapík alebo sirup s obsahom ibuprofénu (Nurofen).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut